Reklama
Loading...
Reklama

Hrát italskou Serii A je pro mnohé fotbalisty jeden z největších milníků v kariéře a největší sen. Tento se podařil vyplnit dvěma hráčům italské Brescie, Jaromíru Zmrhalovi a Aleši Matějů. Tento sen by se však mohl velmi rychle změnit. Fotbalisté Brescie po celou sezónu okupují spodní příčky tabulky a když do konce ligy stále zbývá odehrát 4 kola, možný sestup je jistě v hlavách a není tak nereálný. Může se ta stát, že by Matějů se Zmrhalem příští sezónu hráli „jen“ Serii B.

 Antonín Barák s Lecce na tom není o dost lépe. Má jen o 5 bodů více a také je na sestupových příčkách. Brescia ztrácí na nesestupovou 17. příčku 9 bodů a tudíž je jejich sestup více než v dohlednu. Aby se jim podařilo zůstat v lize, museli by vyhrát všechny zbývající zápasy, které zahrnuje i vzájemný zápas Brescie právě s Barákovým Lecce. Je to zapeklitá situace, která bude mít rychlé rozuzlení. Z pohledu výkonnosti z celé sezóny jasně vidíme, že převažují spíše porážky a padá mnoho gólů. Například takový Inter nasázel Brescii 1.7 šest gólů a Atalanta v minulém kole také.

Zkrátka a dobře budeme být realisti, když řekneme, že Brescii v Serii A zachrání jen zázrak a správná konstalace hvězd. S největší pravděpodobností se tak budou naši reprezentanti stěhovat do jiného klubu. V Brescii však můžeme najít i další zajímavá jména jako Slováka Nikolase Špalka, kterému je stále jen 23. Sandro Tonali, který zajímá snad všechny velkokluby v Evropě v čele s Juventusem či všem známý „rebel“ Mario Balotelli, který si však díky svému neprofesionálnímu přístupu bude hledat nové angažmá, protože byl vyhozen! Stačí málo a s Brescií se v první lize rozloučíme.

Dnešní zápas 34. kola nabídl duel s posledním Spalem. První poločas vyhrál Spal, ale druhý byla pohádka, tedy spíše koncert pro oko českého diváka. V základní sestavě se objevil jak Aleš Matějů, tak Jarda Zmrhal. A právě druhý jmenovaný se stal hrdinou zápasu. Dobíhala 69. minuta, když se prosadil hráč s číslem 8 – Jaromír Zmrhal. Zápas pomalu, ale jistě plynul k remíze, když přišlo na poslední minutu zápasu, vše bylo jinak. Alfredo Donnarumma vyslal skvělou přihrávku na neobsazeného Zmrhala a ten pečetil svůj skvělý výkon druhým gólem v zápase. Zároveň se jednalo o jeho první branky v Serii A. Hrdinou zápasu se tak stal Zmrhal a dodal týmu ze severu Itálie malou naději.

 

Související články:

Reklama