Reklama
Loading...
Reklama

Dynamo České Budějovice definitivně ztratilo šanci na to, zahrát si ve skupině o titul. Vše záviselo na zápase v Opavě a ten Budějovičtí nezvládli, tak jak si představovali. Dalo by se říci, že první poločas byl oproti tomu druhému nuda. U tohoto zápasu divák zažil snad vše, až na nudu. Dynamo tedy skončilo v základní části ligy na sedmém místě a o Evropu se porve v dvojzápase s Mladou Boleslaví. Budějovice skupině o titul nebyly daleko, ale jak řekl trenér David Hořejš, „Asi jsme na tu šestku ještě nebyli připravení“.

Skupina o Evropskou Ligu

Dynamo až do poslední chvíle útočilo na působení v nejlepší šestce celé ligy. Aby taky ne. Už ze začátku ligy se začalo ukazovat, že druhé housle tu bude hrát úplně, ale úplně někdo jiný. Euforie z postupu do první ligy přetrvala a výkony, které Dynamo podávalo jen udivovaly fotbalovou veřejnost. Snad nikdo nečekal, že by snad mohl proběhnout boj o titul, ale série vítězství nad stálicemi první ligy ukazovali novou krev, která se nebojí za to vzít. Ano, Slavii, Plzni či Spartě bylo ještě těžké konkurovat, ale i tak si vydobyly status nepříjemného celku, ke kterému když jedete, bojíte se o body. Vždyť si vezměme zápas Dynama s pražskou Spartou z podzimu. Hrálo se na Letné a Dynamo třikrát vedlo! Sparta se strachovala o výsledek do posledních minut a až v 80. minutě jí spasil Tetteh. Po koronavirové pauze to však nebylo to našlapané Dynamo, které jsme ještě v březnu pozorovali s jiskrou v oku. Ze šesti zápasů Budějovičtí vyhráli jen dva zápasy. Jen tyto dvě výhry by nevadily, ale na jejich postupu závisel poslední zápas základní části s předposlední Opavou. Někteří by si řekli „lahůdka na konec“, ale tak tomu nakonec vůbec nebylo. Opava v zápase mohla jen získat a tak šla do zápasu s čistou hlavou, ale Dynamo přeci hrálo o titulovou skupinu. To nějaký ten tlak jistě přinese a touha po úspěchu s tlakem udělá divy.

Opava : České Budějovice

Hned od začátku bylo jasné, jak jsou karty rozdány. Opava na předposledním místě s jasným heslem. “ Už není co ztratit, hrajme jako o život“. Od prvních momentů zápasu se ukazovalo, že Dynamo je „něčím“ spoutané.  Byla to Opava, která měla ze hry víc. V první půlce se však nic důležitého neudálo. To druhá půle byla o něčem úplně jiném. V šedesáté minutě přišel moment, od kterého se odvíjel zbytek zápasu. Před šestnáctkou šel po souboji s Jiřím Kladrubským k zemi Václav Juřena a sudí ukázal budějovickému obránci červenou kartu. K přímému kopu se postavil stále devatenáctiletý záložník Filip Souček. Střela se nešťastně odrazila od břevna do budějovického Lukáše Havla a míč zapadl do brány. Pět minut před koncem přišla další rána pro Dynamo. Ze hřiště odešel  zraněný Jaroslav Drobný. Dynamo však už nemohlo střídat a tak se do branky postavil střídající útočník za Ivana Schranze, Ivo Táborský. Táborský držel Budějovice při životě, ale snaha o vyrovnání jim přišlo draho. Při jedné z posledních akcí v 98. minutě šel Táborský z branky pomoct spoluhráčům s útokem, ale při protiútoku se nestihl vrátit a hostující Bosňan Bojan Djordjic touto šancí nepohrdl a přidal druhý gól zápasu.. Zápas tedy dopadl poměrem 2:0 pro domácí Opavu.

Dynamo od posledního zápasu s Teplicemi sází na rozjeté duo Schranz – Šulc, ale v tomto zápase jejich kouzlo nezafungovalo. Dynamo uhrálo v lize skvělý výsledek a může ho hřát i fakt, že i když se nedostali do první šestky do skupiny o titul, stále je o co bojovat. Vždyť, když se jim podaří 4 zápasy, mohou si zahrát Evropskou Ligu a to už je na tým, který hraje první sezónu po postupu do první ligy mimořádný počin. Tak i tak, 7. místo je výborný úspěch a myslím, že v příštích letech se od Českých Budějovic máme ještě na co těšit.

Související články:

Poslední kolo nabídne velké drama

Reklama