Reklama
Loading...
Reklama

Vypadá to, že po skotské neúspěšné misi, svítá útočníku Davidu Vaněčkovi na lepší časy. Kde je ta doba, kdy se někdejší teplická opora trápila v dresu Heart of Midlothian. Tamní lodivod Levein nebyl po premiéře s výkonem odchovance Plzně vůbec spokojen. Není se čemu divit, že hned v červenci minulého roku sáhl po lasu od slovenského trenéra Hornyaka a stěhoval se zadarmo do Maďarska, do prvoligové Puskás Akadémia.  

Ruku na srdce, nejen to skotské. Ona dvoutýdenní dovolená v Thajsku s tehdejšími teplickými kolegy Králem a Žitným, před nástupem do prvoligového skotského celku, rozhodně neprospěje. Zvláště, když na Ostrovech neznají zimní pauzu. K tomu do dvou posledních zápasů za Teplice nenastoupil z důvodu nemoci a ještě na exotické dovolené dobíral antibiotika.

Zato maďarské klima devětadvacetiletému forwardovy rozhodně prospělo.  Opět našel svůj útočný instinkt a rozdává radost ze vstřelených branek. V této sezóně nastřílel 11 ligových a další tři góly v národním poháru.

Ve svém celku patří mezi nejlepší střelce a v celkovém součtu je na dělené druhé pozici. Ztrácí dvě branky na prvního, 26 letého záložníka Rada.  Navíc se může pochlubit, že se mu ve dvou letošních zápasech povedlo rozvlnit soupeřovu síť více než jedním přesným zásahem. Rovnou dvěma brankami se uvedl v únorovém zápase a nyní v posledním, sobotním kole.

 

Boj o třetí příčku PAFC nevzdává a šuter Vaníček střílí ostrými. Každou vstřelenou branku věnuje svému zesnulému otci. / zdroj: M4Sport

 

Na druhou trefu Vaněčkovi nahrával další Čech u maďarského celku, záložník Jakub Plšek. / zdroj: M4Sport

Svěřenci slovenského trenéra se aktuálně nacházejí na čtvrté pozici. Klubové barvy hájí i další Čech, olomoucký odchovanec Jakub Plšek, či Slováci Ján Vlasko a Jozef Urblík. Titul a postup do kvalifikace Ligy mistrů je pevně v rukou Ferencváros. Ale ve hře je třetí místo tabulky, které zajišťuje kvalifikaci Evropské ligy. Tuto příčku avšak brání se stejným počtem bodů celek Mezokovesd. Do konce maďarské nejvyšší ligy zbývá dohrát dvě kola.

A v čem tkví střelecká fazóna 193 centimetrů vysokého střelce? Těžko říci. Ale podle mě je spokojen, že opět může hrát pravidelně. Chtěl rychle zapomenout na Skotsko a trenéra Leveina. Snad jediná tamní radost bylo narození jeho dcerky. Navíc ukázal silný charakter a rychle se z neúspěchu oklepal.

Sám David je podmínkami v novém klubu velmi příjemně překvapen, Na jak špičkové úrovni jsou. Hlavní stadion je sice menší, ale je architektonický skvost. Kolem něj je devět tréninkových hřišť, z toho čtyři vyhřívaná. V areálu je i malá nemocnice. Hráčům každé tři dny odebírají krev a zjišťují tak únavu. Trenér má za půl hodiny výsledky, na jejich základě určuje následnou zátěž. Sice maďarština je velice obtížný jazyk, ale slovenský trenér u kormidla, to by mohlo být pro komunikaci dobré. Jenže bývalý kouč Liberce mluví převážně maďarsky a jeho asistent vše překládá do angličtiny. Klub sídlí v obci Felcsút, jenž má přibližně 1500 obyvatel a leží necelých 10 km od Budapešti a v hlavním městě země našla svůj domov Vaněčkova rodina. Doufejme, že se mu bude i nadále dařit a svými góly pomůže svému týmu k vytouženému třetímu místu.

Související články:

Reklama