Reklama
Loading...
Reklama

Po portugalském křtu ohněm, který měl smolný konec, čekal na české fotbalové reprezentanty zápas s Gruzií. Utkala se tak s týmem, který v prvním díle evropského šampionátu s Tureckem odcházel ze hřiště rovněž jako poražený. Tým Ivana Haška měl za úkol zajistit, aby premiérová účast na finálovém turnaji týmu Gruzie ještě více zhořkla a zároveň se znovu přihlásit do hry o postup do osmifinále evropského šampionátu. 

Trenér Hašek dostál svému slovu

Už při pohledu na kurzy sázkových kanceláří muselo být všem jasné, že se má jednat o docela jiný zápas, než jakým byl úvodní duel s Portugalci. Gruzie měla za sebou emotivní bitvu s Tureckem, kterému však dokázala být vyrovnaným soupeřem. Zlomila je až gólová paráda Ardy Gülera ve druhém poločase a definitivní klid přinesla tureckému týmu branka Kerema Aktürkoglua v nastaveném čase. Italský trenér Montella měl tak klidnější spaní. Zápas proto skutečně nebylo radno podcenit. V sestavě se nakonec konaly tři změny. Na lavičce zůstali David Douděra, Pavel Šulc a Jan Kuchta. V základní sestavě se naopak objevili Václav Černý, David Jurásek a Adam Hložek. Václav Černý působil jako náhrada za Antonína Baráka, který onemocněl a zůstal jen na lavičce.

Hned ve třetí minutě dostali Adam Hložek a Patrik Schick možnost zapsat se do statistik zápasu. Brankář Mamardašvili si však s jejich šancemi poradil. Územní převaha ze strany našich fotbalistů pokračovala, jednalo se však o obléhání gruzínské branky. Více vzrušení přinesl až neuznaný gól Adama Hložka kvůli hraní rukou ve 23. minutě. Poté se začali lehce osmělovat také Gruzínci a snažili se zaslat fotbalový pozdrav Jindřichu Staňkovi. To se jim povedlo až v poslední minutě prvního poločasu, ale mělo to fatální důsledky. Robin Hranáč zahrál při trestném kopu rukou, což znamenalo penaltu pro Gruzii. A Georges Mikautadze z ní poslal svůj tým do vedení. Smolný první poločas završil Patrik Schick, jenž v nastavení neproměnil patrně největší šanci.

Situace začala být kritická

Na začátku druhého poločasu jsme viděli několik nepřesností na obou stranách, což mnohem více pochopitelně mrzelo naše fotbalisty a brzy tak došlo také ke střídání. Václava Černého nahradil Matěj Jurásek a Adama Hložka Ondřej Lingr. V 59. minutě se po rohovém kopu konečně trefil Patrik Schick, který srovnal skóre po střele Lingra odražené od tyče. Za dvě minuty předvedl zajímavou hlavičku Ladislav Krejčí a v 66. minutě jsme viděli povedenou střelu Matěje Juráska. Zdálo se, že Češi získávají kontrolu nad zápasem. V 77. minutě mohl strhnout vedení na českou stranu Mojmír Chytil, ale jeho hlavička těsně minula cíl. V závěru Češi pevně sevřeli soupeře do útočných kleští, ale další úspěšné zakončení již nepřišlo. Obrovskou šanci si však po rychlém brejku v nastavení vytvořil soupeř a Češi si oddechli, že Saba Lobzhanidze neměl dobře srovnaná mířidla. Musí se tak spokojit s remízou.

Po dvou zápasech mají naši reprezentanti jediný bod. Závěrečné dějství základní skupiny s Tureckem tak bude podle všeho bitvou na ostří nože, z něhož nebereme nic jiného než vítězství. Ve druhém poločase musela střídat česká útočná jednička Patrik Schick a nad jeho startem v rozhodujícím zápase skupiny se vznáší otazník. Když si vzpomeneme na jeho zdravotní problémy z nedávné doby, dostavuje se v souvislosti s ním značná nejistota. Základní skupinu jsme zakončili s Tureckem také v roce 2008 a jednalo se o smutný konec. Tým Karla Brücknera totiž přišel v nastaveném čase o postup a český fotbalový Kleki-Petra prožil smutný konec svého jedinečného angažmá. Bude se v Hamburku konat odplata?

0 0 hlasujících
Ohodnoť článek
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
Pokud chcete odkázat na web, který souvisí s komentářem.
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Ukázat všechny komentáře
Reklama
0
Budeme rádi za vaše komentáře. Děkujeme!x