Reklama
Loading...
Reklama

Český bek kazašského původu Jurij Medveděv se dostal do nejlepší jedenáctky uplynulého ročníku slovenské Fortuna Ligy. Spolu s ním se do hvězdné sestavy dostalo i šest jeho spoluhráčů ze Slovanu Bratislava. Mezi nimi je i brankář Dominik Greif, který obdržel cenu pro nejlepšího hráče sezony. Výsledky byly vyhlášeny v neděli večer na stadionu Tehelné pole.

Vítězi ankety Greifovi se podařil husarský kousek, když neinkasoval 725 minut v kuse. Na druhém místě se umístil loňský lídr Andraž Šporar, který v ročníku stihl odehrát pouze jedenáct utkání. Od ledna totiž střílí góly za Sporting Lisabon.

V jedenáctce sezony obsadil post pravého beka Čech Jurij Medveděv, který se velkou mírou podílel na letošních úspěších. Po posledním zápase roku s Trnavou nesmutnil:

„Máme double a prošli jsme krásnou cestu Evropou. Byla to skvělá sezona.“

Slovenští odborníci mimo jiné už potřetí vyhlásili také sestavu talentů. Do ní se probojoval český brankář Martin Jedlička. Příbramský odchovanec nezažil jednoduchou sezonu, jeho Dunajská Streda během roku vyměnila hned tři trenéry. Od nejnovějšího kouče Bernda Storcka ale dostal odchovanec Příbrami důvěru. Do budoucna vyhlíží:

„Chceme být lépe připraveni na následující sezonu, abychom mohli konečně konkurovat Slovanu. Chceme konečně získat nějakou trofej a chceme hrát zábavný fotbal. Samozřejmě věřím, že budu nadále chytat.“

Jedenáctka Fortuna Ligy 2019/20

Dominik Greif – Jurij Medveděv, Vasil Božikov, Myenty Abena (všichni Slovan Bratislava), Eric Davis (DAC 1904) – Osman Bukari (Trenčín), Miroslav Káčer (Žilina), Dávid Holman, Moha (oba Slovan Bratislava) – Zsolt Kalmár (DAC 1904) – Andraž Šporar (Slovan Bratislava)

Nejlepší hráč: Dominik Greif (Slovan Bratislava)

Nejlepší trenér: Ján Kozák ml. (Slovan Bratislava)

Nejlepší střelec: Andraž Šporar (Slovan Bratislava – 12 gólů)

Objev sezony: Ján Bernát (Žilina)

Nejlepší rozhodčí: Ivan Kružliak

Nejlepší asistent rozhodčího: Dušan Hrčka

Cena fair play: MFK Ružomberok

Jedenáctka talentů:

Martin Jedlička – Cesar Blackman, Danylo Beskorovajnyj (všichni DAC 1904), Martin Šulek (Trenčín), Alexander Mojžíš (Ružomberok) – Osman Bukari, Abdul Zubairu (oba Trenčín), Marián Chobot (Nitra), Ján Bernát (Žilina), Martin Kovaľ (Zlaté Moravce) – Milan Ristovski (Nitra)

Související články:

Reklama