Reklama
Loading...
Reklama

Dvaadvacetiletý Václav Černý v novém ročníku už podruhé nastoupil v základní sestavě nizozemského Twente. Svěřenou důvěru teď náležitě splatil, když svým gólem otevřel včerejší utkání ve Feyenoordu. Na ligový gól čekal od května 2016.

Českému křídelníkovi stačily na branku pouhé dvě minuty hrací doby. Vedla k ní kličkovaná spoluhráče Meniga na levé straně, kterému se povedlo balón dostat až k Danilovi. Ten pak efektní patičkou prodloužil na vápno, kde už čekal Černý a pohotovou střelou uklidil míč k levé tyči. Gólman Feyenoordu nestihl na jeho střelu ani zareagovat.

Do poločasu bylo ale díky kuriózní situaci skóre znovu srovnáno. Domácím byla přidělena penalta po faulu obránce Oosterwoldeho. Berghuis pokutový kop mířil k levé tyči, hostující brankář ovšem směr vystihl a vyrazil míč před sebe. Dobíhajícího útočníka pak ale zezadu podťal obránce Twente a rozhodčí ukázal podruhé na penaltový puntík. Balón si znovu vzal Berghuis a tentokrát se už nemýlil.

Další branka už v utkání nepadla, čímž Twente získalo cenný bod. Český hráč odehrál 78 minut a protrhl gólové čekání. Svou poslední branku vstřelil 1. května 2016 ještě v dresu Ajaxu Amsterdam. Paradoxně se tehdy trefil do sítě svého současného zaměstnavatele.

Černý v klubu z nizozemského města Enschede hostuje z Utrechtu. Tam přestoupil loni po šesti letech strávených v Ajaxu. V Twente mu hned po příchodu dal trenér Ron Jans najevo, že se mu dostane herního vytížení.

Zatím to tak opravdu je a Černému to svědčí. Doufejme, že to půjde takhle i dále a český talent probudí svůj fotbalový potenciál.

Související články:

Reklama