Reklama
Loading...
Reklama

Cracovia v minulém týdnu zahájila přípravu na jarní část sezony. K týmu se připojil také obránce David Jablonský, který si již odpykal trest za účast v sázkařské aféře z roku 2012. Svým návratem rozšířil české zastoupení v krakovském celku, v němž působí také bývalý hráč Slavie či Liberce Jakub Jugas. Oba dva se nyní musí připravit na náročné jaro. Pro Jablonského se zároveň jedná o poslední půlrok před koncem jeho smlouvy.

Poslední soutěžní zápas odehrál Jablonský na konci srpna roku 2020. V utkání proti Podbeskidzie se rozloučil vstřeleným gólem, poté následovala dlouhá pauza.

Po návratu neskrýval svou radost, což bylo vidět i v rozhovoru pro klubovou televizi.

Strašně jsem se těšil, protože jsem přes rok trénoval sám. Už jsem se nemohl dočkat, až se připojím zpět k týmu. Nyní se chceme co nejlépe připravit na ligové zápasy.

Co ho nyní čeká? Příprava zatím probíhá v klubovém tréninkovém centru, ovšem již příští týden se hráči přesunou na soustředění do Turecka. Mužstvo čekají na konci ledna přátelské zápasy s Rapidem Vídeň a Českými Budějovicemi, první soutěžní zápas odehrají 6. února proti vedoucímu Lechu Poznaň.

Cracovia získala v podzimní části celkem 26 bodů a v tabulce Ekstraklasy jí patří devátá příčka.

Sázkařská aféra

Vše se odehrálo během Jablonského angažmá v Teplicích. Dle obvinění se měl dopustit pokusu o zmanipulování zápasu juniorské ligy s Plzní. Celá věc probíhala na objednávku sázkařského gangu, který v letech 2012 a 2013 ovlivňoval zápasy poháru, nižších a juniorských soutěží. Sázky se nejčastěji týkaly počtu vstřelených gólů v zápase.

Kauza se vyšetřovala několik let, zapojeno v ní bylo více než 20 lidí, jednalo se hlavně o aktivní a bývalé fotbalisty.

Rodák ze Sokolova nejprve obdržel v červnu 2020 zákaz činnosti od etické komise FAČR. Jelikož v době udělení trestu již nebyl členem asociace, doputoval jeho případ až na půdu organizace FIFA, která mu udělila zákaz činnosti ve všech zemích trvající až do konce roku 2021.

Reklama