Reklama
Loading...
Reklama

V prvních minutách zápasu se Slavií se začala rodit na Stadionu u Nisy největší senzace tohoto ligového kola. Hosté z Prahy nicméně dokázali zápas otočit a odvezli si odvezli tři body. Slavia tak zůstala v bezprostředním kontaktu s konkurenční Spartou, zatímco situace Slovanu Liberec začíná být ještě komplikovanější, přičemž dochází také ke spekulacím o tom, že dny Luboše Kozla na lavičce Slovanu Liberec mohou být brzy sečteny.

Nebezpečně pomalé klesání

V Liberci byli dlouhodobě zvyklí na trochu jiné ligové starosti. Je tomu však již sedm let, co se liberecký tým dostal na pohárové příčky. Do evropských pohárů se dostal Slovan ještě jednou jako finalista domácího poháru v roce 2020. Jinak se pohybuje ve středu tabulky a nikdy nebyla s tímto faktem vyjádřena přehnaná nespokojenost. Nyní však může být průběh sezony mnohem dramatičtější.

Domácí zápas se Slavií přinesl Slovanu druhou nepříjemnou porážku v řadě a na ligové vítězství Liberec čeká od 19. srpna, kdy si doma poradil s Pardubicemi. I díky tomu můžeme Slovan nyní vidět až na jedenáctém místě ligové tabulky. V rámci celého ročníku si Severočeši připsali už jen jedno ligové vítězství. Hned v prvním kole si tým Luboše Kozla porazil Baník Ostravu. Stane se tedy pod Ještědem tématem boj o záchranu v nejvyšší soutěži?

Klidná síla? Letos tomu tak nebude

Když se podíváme postupně na všechna liberecká ligová umístění od zisku posledního mistrovského titulu, najdeme ho zpravidla v klidném středu tabulky a vidíme v něm tým, který sezonu zpravidla dohrával z povinnosti. Jednalo se v podstatě o jisté synonymum klidu, které také dobře sloužilo například pražským “S”, která využívala liberecký stadion jako ideální útočiště pro hráče, kteří se nevešli na jejich soupisku. Toho klidu však bylo asi hodně a jak říká jedno české přísloví, všeho moc škodí.

Dosavadní výsledky a postavení v tabulce mohou Liberci sloužit jako jedno velmi důrazné varování. Snad s výjimkou Jablonce se pod ním nachází týmy, které se scénářem boje o záchranu víceméně počítali a na tato dramata jsou zvyklé. Liberec dost možná čeká zkouška, na níž nejsou pod Ještědem zvyklí. Tým, který hraje více než třicet let trvale nejvyšší soutěž se bude muset s danou situací velmi rychle sžít. Dostaví se zlepšení již v příštím domácím zápase s Viktorií Plzeň?

Reklama