Reklama
Loading...
Reklama


Spartak Trnava naďalej živí nádeje na titul. Pred jarnou časťou súťaže strácajú len štyri body. Situáciu však komplikujú odchody, ktoré zatiaľ klub nerieši. Po Twardzikovi opúšťa klub, aj hviezda Saymon Cabral.

Ten v „malom Ríme “ hosťoval z brazílskeho FC Avai a účastníkovi najvyššej slovenskej súťaže sa nepodarilo získať ho natrvalo. Dvadsaťročný krídelník bude pokračovať v exotickej krajine. Smeruje do FC Khorfakkan v Spojených arabských emirátoch.

„Saymonovi sa u nás v lete končilo hosťovanie. Vedel, že oňho máme záujem a zotrvaniu sa nebránil. Jeho materský klub však podľa zmluvy mohol so súhlasom hráča hosťovanie predčasne ukončiť,“ oznámil pre klubový web prezident Spartaka Peter Macho.

Cabral prišiel na Slovensko v lete 2019 a začínal v trnavskom doraste. Postupne sa prepracoval do základnej zostavy a za tím odohral dokopy 63 zápasov, v ktorých strelil 13 gólov. Nakoľko je toto ďalšia hviezda, s ktorou Trnava nemôže rátať, výrazne sa tým komplikuje súboj o titul. Ich súper Slovan Bratislava totiž ešte viac posilnil svoje prvé mužstvo.

Cabral odišiel, ako sa zachová Trnava? Slovan nakupuje

Hoci bratislavský klub opustil najlepší strelec Ezekiel Henty, Slovan má hneď náhradu, keďže z Atletica Madrid prišiel Ivan Šaponjič . Takisto vylepšili svoju situáciu na krídle, kde je novou posilou Macedónec Tigran Barseghyan.

Ďalšie odchody sa takisto, ako v prípade Hentyho týkajú hosťovania. Záložníci De Kamps a Lichý, budú minimálne do konca sezóny pôsobiť v iných kluboch. Tu sa ale náhrada neočakáva, nakoľko sa jedná skôr o hráčov s nižšou minutážou.

To aké má Trnavský klub na titul šance je stále vo hviezdach. Prestupové obdobie sa ani zďaleka neskončilo. Navyše sa tím v doterajšom priebehu sezóny ukázal, ako niekto kto dokáže pracovať s mladými futbalistami. Aj preto je tu teda alternatíva, že dostane možnosť nejaký hráč z juniorského tímu.

Musíme sa zamerať aj na to, že Trnava nebola jedným z mužstiev, od ktorých sa čakal útok na titul. Napriek tomu strácajú na prvenstvo len štyri body a na tretí Ružomberok, majú náskok závratných sedem. Vzhľadom na očakávania pred sezónou by bolo aj druhé miesto. Napriek tomu by ich priaznivci určite neboli spokojní s tým, keby sa ich favorit vzdal šancí na prvenstvo. Navyše to, že Cabral odišiel bolo niečo, čo tím nemohol ovplyvniť. Takisto to, že Twardzik odišiel nemusí byť taký problém, nakoľko na poste stredného obrancu majú kvalitné alternatívy.

Reklama