V pátek přivítali Bohemians 1905 na svém hřišti favorizovaný Jablonec, který se v případě výhry mohl alespoň dočasně bodově dotáhnout na druhou Spartu. Před utkáním se spekulovalo, zda kouč hostů nasadí do zápasu reprezentanty Schranze či Jovoviče, oba se nakonec v základní jedenáctce objevili. Na druhé straně se Luděk Klusáček musel popasovat s početnou marodkou, i proto nedostal odpočinek Antonín Vaníček, který má za sebou nepovedené Mistrovství Evropy do 21 let. Zápas branky nepřinesl, soupeři se rozešli smírně po výsledku 0:0. Pražané tak neprohráli už pětkrát v řadě a připisují si cenný bod, Jablonec ztrátou dává prostor dotahujícímu se Slovácku.

Aktivněji začal Jablonec, v 5. minutě Pilař z těžké pozice přestřelil bránu. Postupně ale přebrali otěže zápasu i díky neopatrné hře Severočechů domácí. Nejprve na centr Hronka nedoskočil Puškáč, o chvíli později už sice druhý jmenovaný dopravil balon do sítě, videorozhodčí však kvůli faulu v mezihře gól odvolal. Posledních patnáct minut prvního poločasu pak jablonečtí začali potvrzovat svou roli favorita, dva Schranzovy pokusy zpoza vápna ani šajtle Kratochvíla však neprotáhly ztuhlého Le Gianga. Před jabloneckou svatyní nevyužil závaru Necid, a tak bylo jasné, že se do kabin půjde za bezbrankového stavu.

I do druhé půle vstoupili aktivněji hráči v černých dresech. V 63. minutě netrefil v největší šanci zápasu kasu Jovovič. Oba celky trápila zejména finální přihrávka. Patnáct minut před koncem vypálil z šestnáctky skvěle hrající Květ, jeho obstřel ale odplachtil daleko od pravé tyče. Poslední příležitost něco s výsledkem udělat dostali zelenobílí z přímého kopu v nastaveném čase, Květ ale trefil pouze jabloneckou zeď. Závěrečný tlak domácích nebyl využit a volání „my chceme gól“ z vršovických balkonů tak zůstalo po celých devadesát minut nevyslyšeno. Jablonec tak nedokázal v Ďolíčku skórovat už tři zápasy za sebou.

Bojovnost svých hráčů po utkání chválil lodivod Bohemians 1905 Luděk Klusáček:

„Nasazení od hráčů bylo veliké a pohledných akcí moc nebylo. Byli jsme trochu lepší v prvním poločase, v druhém poločase nás Jablonec přehrával díky kvalitnější středové formaci. Měli jsme tam hodně ztrát v přechodu, a to nás brzdilo. Musíme respektovat sílu Jablonce. Jablonec byl v druhém poločase už aktivní a my jsme se ani střídáním nedostali tolik do hry. Musíme do příštích zápasů zlepšit kvalitu hry, doufám že se to s lepšími terény přijde.“

Utkání na pozápasové tiskovce zhodnotil také Klusáčkův protějšek, Petr Rada:

„Byl to boj bez šancí. Domácí měli neuznanou branku. My jsme se do toho nemohli dostat. Byli jsme varovaní z minulého zápasu, kdy jsme tu brzy prohrávali o dvě branky. Ale dnes to nebylo nic moc pro diváka. Neudrželi jsme víc míč, vždy následovala ztráta. Nehráli jsme tolik po stranách. S prvním poločasem jsem nebyl vůbec spokojený. Po poločase jsme už byli lepší, aktivnější, ale nevyřešili jsme finální přihrávku, zakončení jsme měli zbrklé. Nebyli jsme klidní, domácí byli důrazní, šli do toho na hraně sebeobětování. Pak jsme se zvedli, udrželi jsme nějaké míče. V Ďolíčku je to vždycky těžké, i když tu nejsou diváci. Hráčům, co byli v reprezentacích docházely malinko síly. Vezeme bod z venku, je pro nás plusový, což je pro nás asi to nejdůležitější. Chtěli jsme víc, ale musíme brát v potaz sílu Bohemians.“