Reklama
Loading...
Reklama

Paris Saint-Germain Football Club – nádherný zvučný název, nemyslíte? Organizace, která po vstupu nových majitelů nemusí v žádném přestupovém okně řešit nějaké to euro navíc. Možná je tu trošku obava z fair play limitu od UEFA, ale jak víme z minulosti, v Paříži si z toho velkou hlavu nedělají. Přesto druhé místo v lize a další neúspěch v Lize mistrů vyburcovalo současné majitele k podpisům obrovských jmen současného fotbalu. Na papíře má PSG obrovskou sílu a proto se nebojím srovnaní s Los Galacticos slavné sestavy Realu Madrid z roku 2005. Jak víte, srovnávat sestavy, kde na jedné straně hráči mají po kariéře, a na druhé skoro celou před sebou, je velmi obtížné, ale dle vašich reakcí při mém poslední článku na podobné téma (Pěticípý svět) jdeme na to při rozestavení 4-4-2

Iker Casillas vs Gianluigi Donnarumma

San Iker musí mít na trofeje, které za svoji kariéru vyhrál, vyčleněnou opravdu velkou místnost. Na druhé straně mladý Ital zrovna včera ukázal, že může dosáhnout opravdu velkých věcí. A nejen to –  překonat v rychlosti absolvování prvních 200 zápasů Serie A legendu mezi brankářskými tyčemi Buffona, to je něco, o co se můžete do budoucna opřít. V souboji mužů s rukavicemi vítězí rodák z Kampánie.

Míchel Salgado vs Achraf Hakimi

Španěl vyzařoval bojovností a útočností a rozhodně nikomu nedal nic zadarmo, na druhé straně Hakimi už ve svých pouhých dvaadvaceti letech má fotbalové CV, které si Míchel nevypracoval za celou kariéru. Dresy klubů z vás lepšího fotbalistu neudělají, přesto vítězí čerstvá posila PSG.

Iván Helguera vs Marquinhos

Velká opora zadních řad bílého baletu, na stopera velmi potentní. Několikrát dovedl svůj tým k vítězství v Lize mistrů. Iván má proti sobě velmi konstruktivního fotbalistu, který dokáže zahrát velmi obstojně na více postech, ale na vítězství to i tak stačí.

Sergio Ramos vs Sergio Ramos

Nevím jak vy, ale po těžkém rozhodování dám v tomto duelu kříž.

Roberto Carlos vs Layvin Kurzawa

V tomto souboji má francouzský reprezentant opravdu těžkotonážní konkurenci. Roberto měl v noze jednu z nejtvrdších ran v historii fotbalu a i v tomto souboji, jako v mnoha jiných, vítězí.

David Beckham vs Ángel di Maria

To se nám to hezky roztáčí, přátelé, že? Módní a reklamní tvář královského klubu proti čerstvému vítězi a střelci z finále Copy América. Oba mají několik klubových trofejí, Argentinec přidává medaile s národním mužstvem. Ale představte si situaci – běží 89. minuta nerozhodného utkání, rozhodčí píská přímý kop z dvaceti metrů pro vaše mužstvo. Jaké jméno vyslovíte?

Guti vs Marco Verratti

542 zápasů za Real Madrid, to není špatná vizitka a jen toto číslo mluví o mnohém. Guti málokdy přes sebe někoho pustí a ani v tomto případě se to čerstvému mistrovi Evropy nepodaří.

Zdroj fotografie: Jose Jordan (AFP)

Robinho vs Neymar

Mnoho odborníků odhadovalo hlavně v začátcích Robinhovi zářivější kariéru než kterou měl, proto v tomto duelu jasně vítězí současný lídr kanárků i klubu z města nad Seinou.

Zinedine Zidane vs Ander Herrera

Chodící legenda a jeden z nejlepších fotbalistů všech dob a možná nejzářivější jméno Los Galacticos. Nebo chcete-li prostě Zizu. Věřím, že Ander je jako většina lidí z Baskicka sympatický člověk, ale tady se nemusíme dál bavit.

Júlio Baptista vs Mauro Icardi

Z dnešního pohledu to zní trošku jako sci-fi, ale v roce 2005 bylo za fotbalistu položit na dřevo 25 milionů euro opravdu velkými penězi. Brazilský fotbalista ambice, které do něj královský klub vložil, nenaplnil, na druhé straně investovaných 50 milionů euro se PSG velmi vyplácí a bývalý kapitán Interu Milán důvěru splácí.

Ronaldo vs Kylian Mbappé

O Fenomeno, takovou přezdívku nezískáte zadarmo. Koukat na Ronalda bylo v dobách jeho největší slávy opravdovou radostí. Driblink a střelecký instinkt byly, stejně jako přezdívka, fenomenální a dovedly Brazílii ke dvěma titulům mistrů světa. Jeho kariéra mohla být ještě zářivější nebýt častých zranění.  Na druhé straně současný klenot Pařížanů má všechno, aby se mu mohl přiblížit, ale bohužel pro něj jen přiblížit.

Závěr

Byli jsme svědky velmi vyrovnaného duelu. Ale jak i oba kluby na vlastní kůži poznaly, jen velká jména na zádech vám úspěch nezaručí. Kdo by před sezonou řekl, že klub s finančními problémy, nějaké Lille, jim sebere trofej, kterou každou sezonu považují jako samozřejmost.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama