Reklama
Loading...
Reklama

V minulé sezóně chyběl v základní sestavě pouze dvakrát a vedle zkušeného Sivoka se svými výkony podílel na úspěchu jihočeského Dynama, kterým bylo celkově sedmé místo v tabulce. Mladý stoper Lukáš Havel ale v současné sezóně Fortuna ligy střídá základní sestavu se střídačkou náhradníků. 

Zatímco předchozí sezóna 2019/2020, kdy se českobudějovické Dynamo po dlouhých letech vrátilo do nejvyšší soutěže, byla pro obránce Lukáše Havla nadmíru úspěšná, v té současné již není stálou oporou obrany Jihočechů. Nejenže v minulé sezóně odehrál úctyhodných 2748 minut, ale s šesti góly se stal dokonce druhým nejproduktivnějším hráčem svého týmu. Za posledních 17 ligových zápasů ale nastoupil v základní sestavě pouze pětkrát a vstřelené góly se mu zatím také vyhýbají.

Dynamo bylo nuceno udělat za uplynulý rok v obraně několik změn. Nejcitelnější byla určitě ztráta zkušeného stopera Tomáše Sivoka, který před začátkem sezóny ukončil hráčskou kariéru. Důležité potom byly příchody nových hráčů a přirozený růst konkurence na postech stoperů. Před letošní sezónou posílili Dynamo exsparťan Talovierov a také slovenský Králik. Talovierov se těší důvěře vedení a od poloviny září nechyběl ani jedinkrát v základní sestavě. O druhém jmenovaném trenér černobílých Horejš prohlásil, že by měl být adekvátní náhradou za zmíněného Sivoka. Králik zatím v sezoně odehrál plný počet minut. 

Není tedy pochyb o tom, že v Českých Budějovicích je na postech stoperů velmi silná konkurence. Nový rok pokračuje v tomto klubu podobně jako skončil a v posledním ligovém utkání proti Slovácku nastoupila ve středu obrany dvojice Talovierov a Králik.

Nezbývá tak než popřát Lukáši Havlovi vydařený zbytek sezóny a navázání na úspěchy z předchozích ročníků. Pro Dynamo by byla bezpochyby ztráta přijít o tohoto hráče, protože kromě mladého věku a dostatku zkušeností jej zdobí ještě jedna zajímavost. V kádru Jihočechů jde o jediného čistokrevného odchovance a Havel tak může být v budoucnu vzorem pro mladé fotbalisty prohánějící se na jihočeských trávnících.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama