Reklama
Loading...
Reklama

Letošní prvoligový nováček, SK Dynamo České Budějovice, má možnost vybojovat si účast v Evropské lize. Avšak přichází o svojí oporu mezi třemi tyčemi. Brankář Jaroslav Drobný si už v letošní sezóně bohužel nezahraje. Co si budeme povídat. zkušený veterán je pro
Jihočechy lídr v kabině i na hřišti. Bude jeho absence citelná?

Jaroslav Drobný sice odchytal v neděli cele utkání v Opavě, ale v zápase si přivodil zranění stehenního svalu. Zranění se mu stalo na konci utkání, kdy se snažil zachytit centrovaný míč.

„Drobas má trhlinu ve stehenním svalu a je jisté, že nebude moci v nejbližší době hrát zápasy. Lékaři odhadují, že doba rekonvalescence bude přibližně jeden měsíc,“ říká trenér Dynama David Horejš, který absenci zkušeného gólmana označuje za velmi citelnou ztrátu.

Čtyřicetiletý brankář v letošní sezóně nastoupil do 18 zápasu a stal se jedním ze stavebním kamenů celého úspěchu černobílých v letošní sezóně. Pyšnit se může 7 čistými konty.Někteří z vás mohou podotknout, že to není jen jeho úspěch. Že v tom má zásluhu i obrana.Opak je pravdou. Jarda několikrát Dynamo podržel svými skvělými výkony. Prostě dlouholetá bundesligová praxe je někde znát.

„Co si budeme povídat. Jarda je pro nás lídr v kabině i na hřišti. Poslední zápasy budeme muset zvládnout bez něj, je ale prakticky nemožné ho nahradit.“

Budějovice tak do brány budou muset postavit buď mladého, dvaadvacetiletého  chorvatského brankáře Ivana Susaka nebo zkušeného sedmatřicetiletého Zdeňka Křížeka.

Z mého pohledu, je to pro Budějovice samozřejmě citelná ztráta a kolonka obdržených branek se bude rychle navyšovat. Obzvláště, když je čeká jako první Mladá Boleslav v čele s Lukášem Budínským. A jak to vidíte vy?

 

 

Reklama