Reklama
Loading...
Reklama

Vypadnutí z Ligy Mistrů a navíc těžký debakl od Liberce? Něco se stát muselo a tak se taky stalo. Český reprezentant Zdeněk Ondrášek se stal hráčem Viktorie Plzeň a je opravdu o čem mluvit!

Zdeněk Ondrášek, 31letý fotbalový šutér, který má za sebou několik zahraničních štací se vrací domů. Rodák ze Strakonic se po 8 letech vrací domů do Česka a rozhodně jde o jeden z největších a nejpřekvapivějších přestupů tohoto přestupního období. Přestup se upekl narychlo a o to více vzbuzuje dohady a otázky. Proč tak Viktorka učinila a koupila dalšího vysokého bojovníka, typologicky stejní tam jsou ještě Beauguel a Chorý. Tak jako tak, bude to zapeklitá situace. Jen čas ukáže, jak moc se tento přestup vyplatí.

Ondrášek, který oblékal dresy týmů jako Tromsø, Wisly Krakow či naposledy amerického Dallasu je plný zkušeností a stále chce zabojovat o nominaci na již blížící se Euro. Je pravda, že zde bude trenéru Šilhavému více na očích, ale byla to ta správná volba? Pro přestárlou Plzeň další třicátník? A navíc, Plzeň nikdy tolik peněz za hráče staršího 30 let nikdy nedala.  Zkušenosti jsou jedna věc, ale prosadit se a dokázat všem fanouškům i haters, že ta kvalita tam je! Jedno je jisté, Zdeněk Ondrášek musí do ligy vletět jako uragán! Každá šance bude o to víc sledovaná a bude mnohem více na očích.

Na druhou stranu i přes všechny zkušenosti a odehrané zápasy je Ondráškovi už 31 let, to není nejméně a může se stát, že se bude hledat déle, než by se předpokládalo. Není nejmladší a tak se aklimatizace může protáhnout. Rozehraní Beauguel s Chorým mají oproti němu velkou výhodu, je tedy jen na něm jak se s tím popasuje. Typologicky jde o tři vysoké, silové a bojovné hráče, co umí podržet míč a právě proto bude těžké vybrat jednoho a dva nechat sedět. Jistě, Ondrášek je reprezentant a není jím jen tak, ale jak jsem řekl, aklimatizace může trvat déle a Plzeň na to může doplatit.

S příchodem „Kobry“ je jedno jasné, jak Beauguel, tak Chorý se budou bát o svoje místo a postupem času půjde jeden z nich z kola ven. Osobně bych později sázel na dvojici Ondrášek – Beauguel a Chorý buď na hostování či definitivní odchod. Bude velice zajímavé sledovat tenhle souboj střelců. Pokud půjde vše dobře, Západočeši tak budou mít příjemné starosti s tím, jaké útočníky ponechat. Už dříve Plzeň posílila jak obranu (Hybš, Kaša), tak zálohu (Ba Loua, Káčer, Mihálik) a posledním místem, kde tlačila bota byl právě útok. Jen brankář schází. Ano, Hruška předvádí dobré výkony, ale jedná se o jeho poslední sezóny.

Plzeň bude  v tomto ročníku muset ukázat sílu, protože týmy jako Slavia i Sparta mají formu jako hrom a bude velice obtížné je porazit, ba či dokonce vyhrát titul. Ale to si počkejme, liga právě začíná!

 

Související články:

Reklama