Reklama
Loading...
Reklama

Legendární brankář, legenda Juventusu, ale také italské reprezentace. Vítěz mnoha trofejí, přičemž mu jedna z nejcennějších stále chybí.

Gianluigi Buffon oslavil v lednu už 42. narozeniny a stále má velkou chuť k fotbalu. I když v letošní sezóně většinu času sedí na lavičce a kryje záda polskému spoluhráči brankářské jedničce Wojciechovi Szczesnymu, tak má stále chuť pokračovat v kariéře. Gigi tak chce dále pokračovat a s Juventusem podepsat i smlouvu na další sezónu. Letos v červnu mu končí jeho roční smlouva po návratu z PSG.

,,Sním o tom, že zůstanu na hřišti do svých 80 let. Když budu starý, budu kráčet do brány s holí a s číslem 1 na zádech.”

Gigi je druhý s největším počtem startů za Juventus. Má za sebou celkem 667 utkání. Před ním je legenda Juventusu, útočník Alexandr del Piero s 706 starty.

Buffon za svoji kariéru získal 26 různých trofejí jak na klubové scéně, tak i s italskou reprezentací (mistrovství světa, 9x Scudetto, 5x Coppa Italia, 6x Italský superpohár, Ligue 1, Pohár UEFA, ME do 21 let, Francouzský superpohár). V roce 2017 se stal také nejlepším italským fotbalistou. Jedna trofej mu však chybí, Liga mistrů, které byl už 3krát na dosah. Naposledy se ve finále objevil s Juventusem v sezóně 2016/2017. To byl jeden z důvodu jeho návratu před sezonou do Juventusu, protože věří, že Ronaldo mu a celému týmu Juventusu pomůže tuhle trofej získat.

Reklama