Reklama
Loading...
Reklama

Pandemie koronaviru COVID-19 ze světa v brzké době asi neustoupí. A tak musí jednat i Beach Soccer Worldwide. Světová federace na prvního máje uvedla, že sezonu plánuje odstartovat začátkem září a pokud bude potřeba, může se prodloužit až do února 2021!

Plážový fotbal stejně jako zbytek sportovního světa trpí dopadem pandemie COVID-19, která postihuje celou planetu. Beach Soccer Worldwide se i přes nepříznivé podmínky snaží najít nejlepší cestu, jak se vrátit na světovou scénu. Pokud to bude bezpečné.

BSWW v pátečním prohlášení uvedla, že má v úmyslu uspořádat všechny plánované akce. Stále se ale všechny kroky budou odvíjet podle globálních institucí a vlád.

„Je naší odpovědností přemýšlet o primárních zájmech každého a nikdy nebudeme ohrožovat bezpečnost našich lidí. Přestože si přejeme, aby se plážový fotbal vrátil co nejdříve, budeme pečlivě sledovat kroky, které nastíní vlády a mezinárodní či místní zdravotnické organizace,“ uvedl prezident BSWW Joan Cusco.

Pokud to bude možné, BSWW plánuje sezonu odstartovat začátkem září. Počet zastávek a míst konání Euro Beach Soccer League bude upřesněn později, stejně jako datum ženského Euro Beach Soccer Cupu a Euro Winners Cupu, které by mělo i nadále uspořádat portugalské Nazaré.

BSWW ve svém prohlášení uvedla informace i ohledně dalších turnajů. Madjer Beach Soccer Cup, který se měl konat od 18. do 21. června, bude zřejmě odložen na příští rok, protože pro organizátory už i tak bylo těžké vybrat termín. V plánu je nadále uspořádat El Salvador Beach Soccer Cup, datum by mělo být brzy potvrzeno.

I kvůli nejrůznějším odložením se sezona 2020 může prodloužit až do února 2021!

Související články:

Reklama