Reklama
Loading...
Reklama

Klub FC Zbrojovka Brno neztrácel čas a pojistil si služby talentovaného mladíka. Čerstvě patnáctiletý pravonohý ofenzivní hráč Martin Černý tak získal k občanskému průkazu také dodatečně dárek ve formě první profesionální smlouvy.

Martin je v brněnském celku již pět let a svými výkony upozornil nejedenkrát. Stává se již tradicí, že nastupuje do zápasů ve starší věkové kategorii. A rozhodně se, mezi o rok staršími soukmenovci, neztrácí.Ba naopak. V letošní neúplné sezoně patřil k tahounům mužstva a byl tak druhým nejlepším kanonýrem.

„Martin patří v naší akademii k nejtalentovanějším hráčům a jsme rádi, že se vše díky spolupráci s agenturou ISM povedlo dotáhnout a našli jsme společnou řeč. Pro Martina to je velký krok v kariéře a zároveň výzva k další práci, protože je jen na něm, jaká bude jeho další cesta. Věříme, že úspěšná,“ uvedl na webu klbubu sportovní manažer Zbrojovky Tomáš Požár.

Nejraději nastupuje na pozici pravého křídla a kromě střeleckého apetitu patří mezi jeho hlavní přednosti rychlost.

„To, že nastupuji se staršími hráči, je samozřejmě hodně cenná zkušenost. Jsem šťastný, že jsme se s klubem dohodli, beru to jako další postupný krok a motivaci do další práce,“ řekl Černý.

Martina na hráčském trhu zastupuje renomovaná agentura ISM, kterou při podpisu reprezentoval někdejší vynikající reprezentační útočník Pavel Kuka.

„Filozofie naší společnosti je jasná. Jsme přesvědčeni, že hráči by měli hrát ve svých klubech a jít přirozenou cestou, kdy s rodinným zázemím mají ty nejlepší podmínky. Pokud jsou kvalitní a pracovití, vždycky si svou cestu najdou. Ať už to byl Milan Baroš nebo jiní hráči, vždycky nastane ten správný čas, kdy do ciziny odejít. A pan Paska tohle se svou třicetiletou praxí dokáže včas rozpoznat. Doufám, že Martin naváže na brněnskou tradici ve výchově těch nejúspěšnějších hráčů,“ řekl k podpisu.

.

Reklama