Reklama
Loading...
Reklama

Brazilská kolonie se v Karviné začíná prosazovat. Z této jihoamerické země mají Slezané na soupisce čtyři fotbalisty. V posledním kole nastoupili v základní sestavě hned tři a dva z nich odehráli celých 90 minut.

Brazilci v kádru Karviné se začínají hlásit o slovo. Proti Zbrojovce byl vidět především Rafael Tavares, který naskočil do utkání v základní sestavě a vstřeleným gólem zajistil remízu. Dvacetiletý útočník během posledních šesti zápasů skóroval již třikrát.

Další dva Kanárci v kádru Slezanů vydrželi proti Brnu na hřišti celých 90 minut. Jedná se o záložníka Jeana Mangabeiru a obránce Eduardo Santose. Třiadvacetiletý bek je navíc stálicí Karviné. V letošní sezoně zasáhl do všech kol první ligy kromě jediného, kdy musel pykat za čtyři obdržené žluté karty.

Mangabeira v utkání se Zbrojovkou
Jean Mangabeira v utkání proti Zbrojovce / Zdroj: MFK Karviná

Posledním Brazilcem v týmu je obránce Leonardo Pereira. Ten přišel do Karviné teprve v únoru letošního roku. Třiadvacetiletý bek na svůj debut v dresu Slezanů stále čeká.

„Adaptují se dobře. Jen jsou trochu vykolejeni z drncajících hřišť. Milují balon, takže nynější špatné terény jim dělají problémy,“ pro server idnes.cz okomentoval výkony Brazilců trenér Juraj Jarábek.

Karviné v tabulce náleží 12. místo. Na sestupové příčky má náskok 11 bodů. Od začátku ledna se však Slezanům nedaří. Z osmi zápasů dokázali zvítězit jen jednou. Brazilci se tak mohou stát vítaným přínosem, který by tým nastartoval. Uvidíme v nejbližší době na hřišti všechny čtyři Kanárky najednou?

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama