Reklama
Loading...
Reklama

Pražská Dukla zvládla poslední kolo druhé nejvyšší ligy a do Třince si dojela pro výhru 2:0. Na severovýchod republiky jeli už Pražané s klidnou hlavou, jelikož už dříve si svými dobrými výkony zajistili účast v baráži o postup do první ligy. A tak měl trenér Skuhravý volnější ruce a naskytl se prostor pro mladé talentované hráče, záložníka Davida Kozla a brankáře Antonína Kinského.

Už v červnu proti Vlašimi byl Kozel v základu a Kinský na lavičce a nyní oba synové slavných otců dostali prostor od začátku utkání. Právě pro sedmnáctiletého talentovaného brankáře to byla premiéra ve velkém fotbalu v barvách Dukly.

 

 

Tonda pokračuje ve šlépějích svého otce, bývalého reprezentačního brankáře a účastníka bronzového mistrovství Evropy 2004, Antonína Kinského staršího. Na Julisku přišel mladík z FC Tempo Praha, kde se o jeho brankářskou průpravu staral právě jeho otec.

Účinkování na Julisce má pro sedmnáctiletého brankáře jistou symboliku. Jelikož jeho dres oblékali v minulosti jeho otec i děda.

 

Antonín Kinský + ❤️💛 x 3♾😍 Zveřejnil (a) FK Dukla Praha dne & nbsp; Sobota 4. dubna 2020

 

A mladému Kinskému se premiéra povedla. První poločas dokonce vychytal čisté konto, i když domácí byly zprvu více aktivnější. Bohužel v druhém poločase již inkasoval. Potvrdilo se nepsané pravidlo: „Nedáš. Dostaneš!“. Jelikož záložník Jakab zahodil šanci otevřít jako první skóre a neproměnil penaltu. A tak během chvilky byli hosté potrestáni a za domácí se trefil Cienciala, další z mladíků pohybující se po zeleném pažitu na stadionu Rudolfa Labaje.

Ale inkasovaná branka Duklu nezlomila, ba právě naopak. Svou reputaci si napravil Jakab, který vyrovnal. Díky druhému pokutovému kopu, jenž v závěru utkání proměnil záložník z Pobřeží slonoviny Doumbia, otočil výsledek a díky tomu Pražané vyhráli již sedmý zápas v řadě.

Škoda jen, že jsme byli ochuzeni o brankářský souboj mladíků. Jelikož trenér domácích, Svatopluk Habanec, nechal na lavičce šestnáctiletého brankáře Ondřeje Mrózka, který nastoupil do posledních dvou utkání Třince, které pro celek z Moravskoslezského kraje nedopadl dobře. Oba prohráli, první proti Pardubicím 0:1 a Líšni vysoko 2:6.

Související články:

Reklama