Reklama
Loading...
Reklama

Zápas Slovenskej reprezentácie sa napriek nepríjemnostiam z dôvodu ochorenie Covid-19 nenávratne blíži. Pre trénera A-mužstva Slovenskej reprezentácie to bude bez pochýb najdôležitejší zápas pri kormidle reprezentácie.

Pavel Hapal doteraz sedel na lavičke Slovenskej reprezentácie pri 14 zápasoch s bilanciou 6 víťazstiev, 3 remízy a 5 prehier. Nasledujúci zápas s Írskou reprezentáciou však pre neho bude určite najdôležitejší. Tréner spravil oproti minulej nominácii 8 zmien. Toto číslo sa môže javiť vysoké. Musíme však  podotknúť, že na zápas Ligy národov bolo nominovaných 23 hráčov. Na zápas play-off majstrovstiev Európy až 26. Takisto musíme podotknúť, že Marek Hamšík nemohol byť nominovaný v predchádzajúcej zostave. Stalo sa tak z administratívnych dôvodov.

 

Návrat do reprezentácie

Na súpisku reprezentácie sa po kratšom výpadku dostal Róbert Mak. Nejakú dobu bol bez klubu potom čo s ním ruský Zenit Petrohrad rozviazal zmluvu. Nedávno podpísal nový kontrakt v Maďarskom Ferencváros Budapešť.  Bratislavský rodák bol v taktike Pavla Hapala využívaný na krídle ako prvá voľba, dokonca aj v časoch kedy mal minimálnu zápasovú prax počas hrania v Zenite Petrohrad. Teraz mal však Róbert naozaj dlhý výpadok. Dlhšie nemal a zmluvu a v tom istom čase, sa nehralo z dôvodu pandémie. Je teda skutočne otázne, či bude bez zápasovej praxe prínosom pre mužstvo.

 

Brankárska otázka

Z dôvodu zranenia reprezentačnej, brankárskej jednotky Martina Dúbravku, sa v bráne očakáva jeden z dvojice hráčov Dominik Greif(Slovan Bratislava) a Marek Rodák(Fulham Fc). V prospech Greifa hrá fakt, že nastupuje do každého zápasu na klubovej úrovni. V jeho neprospech však hrá to, že liga v ktorej pôsobí sa nedá kvalitatívne porovnávať s Premier League, kde pôsobí Rodák.

V jeho nevoľu bude určite hrať strata pozície brankárskej jednotky po príchode Alphonseho Areólu. Rodák odchytal v tejto sezóne len 3 súťažné zápasy s nelichotivou bilanciou – 8 gólov. Na čom musela podpísať celková forma Fulhamu.

Piliere obrany znova nominované

Tréner Hapal má k dispozícii všetkých 4 najčastejšie nastupujúcich obrancov pod jeho vedením. Gyömbér – Vavro – Škriniar – Pekarík.

Gyömbér nemá v reprezentácii najlepšiu formu ale pre Hapala je jasnou voľbou napriek tomu,  že hráva až 2. taliansku ligu zatiaľ čo Martin Vajlent nedostáva zďaleka toľko príležitostí napriek tomu, že v predchádzajúcej sezóne bol plne vyťažený v obrane Mallorca FC ktorá ale zostúpila do 2. Španielskej súťaže.

Obranné duo najčastejšie býva v zložení – Škriniar-Vavro. Prvý menovaný z Inter Miláno stratil miesto v základnej zostave.  Momentálne sa špekuluje o jeho prestupe do Londýnskeho Tottenhamu za čiastku okolo 60 miliónov €. Táto čiastka by znamenala rekordný prestup Slovenského futbalistu v histórii. Jeho obranná dvojička nedostáva v Laziu veľa príležitostí ani v novej sezóne. Ani to však nezabránilo tomu aby bol stálicou na pozícii stopéra v Slovenskej reprezentácii.

Napravo je jasnou voľbou Peter Pekarík, ktorý v Herte Berlín hráva v základnej zostave. Dokázal  sa do nej prebojovať napriek tomu, že sa hromadne špekulovalo o jeho odchode.

 

Zápas proti Írsku sa odohrá 8.10 20:45 na NFŠ – Tehelné Pole.  V prípade postupu na Slovensko čaká úspešnejší z dvojice Bosna a Hercegovina – Severné Írsko.

Související články:

Reklama