Doutníky Praha
Doutníky Praha Reklama
Loading...
Doutníky Praha
Reklama
Viktoria Plzeň Slavia
FOTO: FC Viktoria Plzeň
Český fotbal

Boj o ligový titul se zamotává. Plzeň je sama sobě soupeřem

Nejvyšší česká fotbalová soutěž má za sebou jeden z klíčových zápasů letošního jara. Slavia v něm díky obratu ve druhém poločase porazila Viktorii Plzeň a zůstává tak v čele ligové tabulky. Mezi oba týmy se vklínila pražská Sparta a definitivně ji tak můžeme považovat za aspiranta na zisk mistrovského titulu. Letenští totiž splnili roli favorita v zápase s ostravským Baníkem. Nejhorší pozici mají nyní Západočeši, jež do nového fotbalového roku vstupovali jako ligový lídr. Klopýtnutí však bylo až příliš moc.

Viktoria se dostala do pozice, na níž není zvyklá

Do nového roku vstupoval tým vedený někdejším reprezentantem Michalem Bílkem s jasným cílem obhájit mistrovský titul, přičemž se nacházel na prvním místě tabulky a připsal si pouze jednu porážku. Například největšího soupeře z posledních let z Edenu Viktoria porazila o tři góly. Sklonit se musela Plzeň pouze před konkurenční Spartou a fanoušci i díky tomu měli reálné právo mluvit o obhajobě mistrovského titulu. Ten se v západočeské metropoli slavil dosud šestkrát a o tamním týmu můžeme mluvit jako nejúspěšnějším klubu poslední dekády. Náskok dvou bodů je však nyní zapomenut.

Stačí si jen prohlédnou plzeňské výsledky v roce 2023. Ze sedmi zápasů v novém roce odcházela Viktoria Plzeň pouze třikrát v pozici vítěze a fanoušci Plzně se rovněž třikrát museli smířit s porážkou. Prohra na hřišti Slovácka nebo domácí ztráta s týmem Hradce Králové se ještě nedávno skutečně nepřipomínaly reálný scénář. Nyní se však jedná o smutná fakta, jež značně změnila pozici týmu Michala Bílka v ligové tabulce. Ten se momentálně nachází až na třetí pozici a na vedoucí pozici ztrácí celé čtyři body.

Zdroj: FC Viktoria Plzeň

Náročná zkouška pro současného trenéra

V květnu to budou dva roky, co se šéfem lavičky Viktorie Plzeň stal Michal Bílek. Někdejší šéf české a kazašské reprezentace o sobě již teď může mluvit jako o trenérovi, který díky zisku titulu narušil slávistickou hegemonii a zároveň si se svým současným zaměstnavatelem zahrál Ligu mistrů. Z důvodu vlastní dominance či odlišným výkonům soupeřů bylo v posledních letech vždy s předstihem rozhodnuto o plzeňské pozici v tabulce vždy s jistým předstihem rozhodnuto. Nyní však můžeme sledovat docela odlišnou situaci týmu ze Štruncových sadů.

Do jarního českého fotbalového dění vstupoval tým jako největší favorit v boji o mistrovský titul, ale jeho situace se velmi rychle změnila. Letošní ligové jaro tak může být pro Plzeň mnohem dramatičtější, než jak tomu bylo v minulých letech a do nezvyklé pozice se dostal také samotný trenér Michal Bílek. Ocitá se v situaci, kterou v Plzni zatím nezažil. Může se jednat o jednu z nejtěžších zkoušek jeho dosavadní trenérské kariéry.

Reklama