Reklama
Loading...
Reklama

Tomáš Souček se svým West Hamem má za sebou další povedený víkend. Londýnskému týmu se musel poklonit nováček Premier league Leeds United. Na jeho půdě vyhráli “kladiváři” 2:1 a nacházejí se nyní na šestém místě tabulky. Fanoušky možná přepadají i myšlenky na boj o poháry, byť konec soutěže je stále zatraceně daleko. Není tomu tak dávno, co někdejší slávistický kapitán absolvoval se svým zaměstnavatelem bitvu o přežití v nejvyšší soutěži. Tento boj tým z východního Londýna nakonec zvládl a všichni jeho představitelé doufali, že se jednalo o odraz k lepším zítřkům.

O Tomáši Součkovi hovořili v klubu hned po jeho příchodu jako o nadějné investici a dnes se o něm mluví zásadně v superlativech. Vytvořil zde slávistickou dvojku s Vladimírem Coufalem a trenér Moyes je oba bere jako důležité stavební kameny sestavy “hammers”. Vedení londýnského týmu je jistě soudné a uvědomuje si, že základní sestava v jejich klubu nemusí představovat pro českého reprezentanta tu nejvyšší metu. To samé si jistě uvědomovalo i vedení Rennes, když jejich dres přetáhl přes hlavu Petr Čech, jenž tehdy také jistě počítal také se záchranářskými boji a zažil zajímavý křest ohněm při prvním zahraničním angažmá.

On svou roli tehdy zvládl na jedničku a u Tomáše Součka už můžeme dnes hovořit v podobném smyslu. Přechod z české ligy do Premier league provedl na jedničku a poslal pesimistům velmi hlasitě vzkaz: “nebojím se a i další výzvu přijmu”. Ta se brzy může dostavit a český reprezentant dostane za úkol vystoupat o další schůdek výše. Nějaké náznaky prý již přicházejí a děje se tak z velmi zajímavých adres, z nichž druhá pozvánka zásadně nepřichází. Odkud tedy možná dostane Tomáš Souček další šanci poslat vzkaz o své výjimečnosti?

Situaci kolem něj má velmi čile sondovat slavný Bayern Mnichov. Bavorský gigant má nyní v boji o německý titul zdatné protivníky v podobě Leverkusenu a Lipska. Pro českého reprezentanta by se tak jednalo výzvu pochopitelně už kvůli jménu potenciálního zaměstnavatele. Na jeho soupisce navíc najdeme několik jeho vrstevníků, s nimiž by se mohl porovnat ve zvládnutí dalšího kroku směrem do skutečného fotbalového nebe pro pár vyvolených.

V dané chvíli je nejdůležitější pochopitelně postoj West Hamu, kde má Tomáš Souček platnou smlouvu až do roku 2024 a jednoho ze svých současných klenotů se jistě jen tak nezřekne. Souběžně s možností přestupu se začalo mluvit o zvýšení Součkova platu, kterým by mu West Ham velice hlasitě naznačil, jak důležitý pro klub v současné době je. Mnozí by to brali jako velmi příjemné dilema, kde si rodák z Havlíčkova Brodu vybírá mezi dvěma příjemnými výsledky. 

Možná má však před sebou nejzásadnější rozhodnutí ve své kariéře jevící se zatím jako velmi slibně směřující. Ze záložníka odcházejícího trochu nuceně na hostování do Liberce se stával postupně slávistický kapitán, důležitý článek reprezentace a nyní hraje velmi důstojný part v patrně nejlepší soutěži světa. Hlava se mu z toho zatím určitě nezamotala, ale musí si být vědom toho, jak těžkou zkoušku by pro sebe případným přestupem připravil. Při vší úctě k West Hamu, tlak v jeho současném týmu a v Bayernu Mnichov se jeví fanouškům jako noc a den.

Obrovské pokušení přichází už jen vyslovením názvu bavorského klubu. Hrát v jedné z elitních evropských soutěží o titul a zahrát si znovu Ligu mistrů? To by oslovilo patrně každého člověka s povědomím o kulatosti fotbalového míče. Jako o dalším elementu je však třeba mluvit o opětovné změně soutěže a pozice v týmu. Musel by se s ní velmi rychle srovnat, protože v Bayernu Mnichov se v tomto ohledu na nikoho příliš nečeká. Ve West Hamu ho fanoušci berou jako hvězdu, Případným přestupem by se Tomáš Souček najednou stal jedním z mnoha. Zkouška by ho tak nečekala jen jedna. Pokud by i tuto zvládl získal by další společný rys s kariérou Petra Čecha. A všichni víme, kam až někdejší reprezentační jednička vystoupala. 

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Souček: Je hezké hrát proti top hráčům. Chci být ale lepší než oni
  • Souček ve formě i v nové sezoně
  • Reklama