Reklama
Loading...
Reklama

Když Alex Král přestupoval ze Slavie do Spartaku Moskva, vyvolalo to mírný údiv. Sešívaní zrovna postoupili do základní skupiny Ligy mistrů a bývalý hráč Teplic svým odchodem z Edenu odmítl možnost si milionářskou soutěž zahrát. Prozatím se však toto rozhodnutí jeví jako správný krok a mezistupeň do klubu přední evropské ligy.

Dvaadvacetiletý střední záložník v Rusku pravidelně nastupuje v základní sestavě, s moskevským klubem je aktuálně na druhém místě tabulky, bojuje o evropské poháry a se čtyřbodovou ztrátou na Zenit Petrohrad není ani ze hry o titul.

V reprezentaci si už vybudoval pevné místo ve středu zálohy, kde panuje největší konkurence a kvalita. Na začátku kvalifikace o Mistrovství světa sice národnímu týmu chyběl, jeho zranění ale není vážné a na nedělní zápas Spartaku v Rostovu by měl být připravený.

„Konkurence je důležitá. Každého to vyhecuje a je to úplně normální věc ve fotbale. Já to vnímám tak, že to je jenom ku prospěchu věci. Na konkurenci jsem zvyklý.“

Šanci říct si o angažmá v top lize bude mít rodák z Košic už v červnu a snad i červenci na EURU. V případě úspěšného finiše sezony Spartaku eventuálně přijde další velká příležitost zaujmout německé, italské, španělské či anglické kluby v příští sezoně evropských pohárů.

Ve 22 letech pro ně Král představuje hráče s velkým potenciálem. V nedávné době se v souvislosti s českým reprezentantem psalo o zájmu Evertonu, Leedsu, Wolverhamptonu, Newcastlu či West Hamu.

„Dělám všechno pro to, abych si zasloužil další smlouvu. A jestli bude ve Spartaku, nebo někde jinde, tak to se uvidí.“

V rozhovoru pro Seznam zprávy Král dále prozradil, že zahrát si právě Premier League je už odmala jeho snem a na angažmá v Anglii je připravený i po jazykové stránce.

K vysněnému angažmá by mu mohlo pomoct úspěšné působení Tomáše Součka a Vladimíra Coufala ve West Hamu, kteří na ostrovech českým, a především slávistickým hráčům dělají dobré jméno.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama