Doutníky Praha
Doutníky Praha Reklama
Loading...
Doutníky Praha
Reklama
FOTO: Profimedia.cz
Český fotbal, Zahraničí

Blíží se Alex Král ke snu jménem Premier League?

Když Alex Král přestupoval ze Slavie do Spartaku Moskva, vyvolalo to mírný údiv. Sešívaní zrovna postoupili do základní skupiny Ligy mistrů a bývalý hráč Teplic svým odchodem z Edenu odmítl možnost si milionářskou soutěž zahrát. Prozatím se však toto rozhodnutí jeví jako správný krok a mezistupeň do klubu přední evropské ligy.

Dvaadvacetiletý střední záložník v Rusku pravidelně nastupuje v základní sestavě, s moskevským klubem je aktuálně na druhém místě tabulky, bojuje o evropské poháry a se čtyřbodovou ztrátou na Zenit Petrohrad není ani ze hry o titul.

V reprezentaci si už vybudoval pevné místo ve středu zálohy, kde panuje největší konkurence a kvalita. Na začátku kvalifikace o Mistrovství světa sice národnímu týmu chyběl, jeho zranění ale není vážné a na nedělní zápas Spartaku v Rostovu by měl být připravený.

„Konkurence je důležitá. Každého to vyhecuje a je to úplně normální věc ve fotbale. Já to vnímám tak, že to je jenom ku prospěchu věci. Na konkurenci jsem zvyklý.“

Šanci říct si o angažmá v top lize bude mít rodák z Košic už v červnu a snad i červenci na EURU. V případě úspěšného finiše sezony Spartaku eventuálně přijde další velká příležitost zaujmout německé, italské, španělské či anglické kluby v příští sezoně evropských pohárů.

Ve 22 letech pro ně Král představuje hráče s velkým potenciálem. V nedávné době se v souvislosti s českým reprezentantem psalo o zájmu Evertonu, Leedsu, Wolverhamptonu, Newcastlu či West Hamu.

„Dělám všechno pro to, abych si zasloužil další smlouvu. A jestli bude ve Spartaku, nebo někde jinde, tak to se uvidí.“

V rozhovoru pro Seznam zprávy Král dále prozradil, že zahrát si právě Premier League je už odmala jeho snem a na angažmá v Anglii je připravený i po jazykové stránce.

K vysněnému angažmá by mu mohlo pomoct úspěšné působení Tomáše Součka a Vladimíra Coufala ve West Hamu, kteří na ostrovech českým, a především slávistickým hráčům dělají dobré jméno.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama