Reklama
Loading...
Reklama
Balázs Dzsudzsák
FOTO: Getty Images
Prvá liga, Slovenský futbal, Zahraničí

Blíži sa historický prestup? Balázs Dzsudzsák, môže posilniť DAC

Hoci sa v posledných dňoch spomínali najmä prestupové aktivity Slovana Bratislava, ani ich rival Dunajská Streda určite nechce zaostať. Ich najbližší prestup by mohol byť legendárny maďarský futbalista Balázs Dzsudzsák, ktorý momentálne pôsobí v maďarskom Debrecíne.

Dunajská Streda momentálne nezažíva najlepšie obdobie. Vo Fortuna Lige sú na štvrtom mieste a v posledných dvoch zápasoch neskórovali. Nakoľko zlá forma trvala dlhodobo, vyústilo to až ku zmene trénera. Nový lodivod Joao Janeiro získal v posledných piatich zápasoch 11 bodov. Po svojom príchode avizoval, že o posilách nerozmýšľa. Takáto udalosť, by to však mohla zmeniť.

V pondelok sa začalo v maďarských médiách začala objavovať správy, že legendárny Maďar, Balázs Dzsudzsák, by mohol posilniť tento slovenský klub. Nie je to pritom prvý krát, čo sa spomína tento prestup. Bývalý futbalista PSV Eindhoven, Anži Machačkala, Dinama Moskva či Al-Ainu, mal avizovaný prestup do DAC už minulý rok.

V tom čase ešte pôsobil v Dubaji a bol súčasťou videoklipu, v ktorom osobnosti futbalu a fanúšikovia spievali klubovú hymnu Dunajskej Stredy. I keď sa v tom čase tento prestup aktívne spomínal, nakoniec z neho zišlo a hráč zakotvil, v tom čase druholigovom Debrecíne.

Balázs Dzsudzsák by mohol prestúpiť aj preto, aby sa vrátil do reprezentácie

Hoci bol Balázs Dzsudzsák dlhé roky kapitánom a hviezdou maďarského národného mužstva, na EURO 2020 sa nezmestil do nominácie. V tom čase mu tréner Marco Rossi odkázal, že ak sa chce do reprezentácie vrátiť, bude musieť hrať na vyššej úrovni, nakoľko sa vyjadril, že futbalistov z druhej ligy nebude nominovať.

Aj v tomto čase, sa spomínalo aspoň hosťovanie na Slovensku, ale ani k tomu nakoniec nedošlo. Hoci mal futbalista výbornú formu, tréner maďarskej reprezentácie svoju zásadu neporušil a hráča nenominoval. Balázs Dzsudzsák má aj aktuálne výbornú formu a Debrecín dokonca už pôsobí v prvej lige. Tam však bojujú o záchranu a nebyť šokujúcej výhry nad Ferencvárosom, boli by v pásme zostupu.

Aj preto, by sa mohol javiť presun do DAC, ako krok, ktorý by hráčovi pomohol k návratu. Zavážiť by mohlo aj to, že lodivod Maďarov vo svojej kariére, pôsobil aj v tomto slovenskom klube

Reklama