Reklama
Loading...
Reklama

Už to začíná. Blíží se letní přestupové okno a očekávaný boj evropských klubů o klenot pražské Slavie Abdallaha Simu. Živo začíná být hlavně za kanálem, kde hlavní útok mají, podle nejnovějších informací britského deníku Evening Standard, vést londýnské celky Arsenal a West Ham. A co víc, na senegalského mladíka měla být zaslána první nabídka!

“Simu bude velmi těžké držet, protože on už to má také trochu v hlavě, jakkoliv se může zdát, že je netrpělivý. My jsme zaregistrovali, že některé kluby byly za jeho rodinou, obtěžují ho agenti a je pod takovým opravdu velkým tlakem. Takže nějak tak, zdá se, že se připravujeme v naší strategii na to, že se může stát, že tento hráč odejde. I když to nemusí upřímně nastat za každou cenu,” řekl nedávno šéf Slavie Jaroslav Tvrdík v podcastu Seznam Zpráv Angličan.

Jak se tak zdá, první konkrétní cena dorazila. Evening Standard přišel s informací, že na Simu přišla první konkrétní nabídka a to ve výši 29 milionů eur (cca 741 milionů korun)! Kdo ji ovšem odeslal, se neví. Britský deník napsal, že jde o nejmenovaný klub.

Přední zájemci z Londýna

Dále se píše o tom, že hlavními zájemci o služby devatenáctiletého Senegalce mají být nadále Arsenal a West Ham, kde působí dva exslávisti Tomáš Souček a Vladimír Coufal. Že by však tato, na české poměry, astronomická nabídka byla odeslána od Kladivářů, je spíše nepravděpodobné.

West Ham totiž vykazuje finanční ztrátu za minulý rok přes 65 milionů liber (přibližně 1,9 miliardy korun) a má problémy prodloužit smlouvy svým stávajícím hráčům. Mezi anglickými fanoušky se kromě Arsenalu a West Hamu skloňuje i Leicester, kterému Sima vstřelil gól v odvetě 1. kola play-off Evropské ligy.

Sima Arsenal
Abdallah Sima v souboji proti stoperovi Arsenalu Gabrielovi / Zdroj: PA

Parametry splněny

Jaroslav Tvrdík již dříve prozradil, že Slavia měla možnost Simu prodat již v zimě, kdy dostala konkrétní nabídku ve výši 10 milionů euro od předního celku z Premier League.

“Já si myslím, že tentokrát prostě ta nabídka přijde. Určitě víc než dvojnásobná oproti té zimní. A potom je velmi pravděpodobné, že když ta nabídka bude třeba nižší než naše očekávání, tak budeme třeba vyjednávat s kupujícím, aby nám nechal víc procent na nějakých budoucích úspěších toho hráče,” prohlásil dále Tvrdík v podcastu Angličan.

Trvrdíkovo přání či odhad výše letní nabídky je tak hned u té první splněno. Jak Slavia odpoví, zůstává otázkou. Je ovšem jasné, že následující týdny bude okolo Abdallaha Simy velmi rušno. Senegalec svým jarním působením totiž zaujal i velkokluby mimo Anglii.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama