Reklama
Loading...
Reklama

Dnešním dnem po reprezentační pauze pokračuje belgická liga. Během přestávky do Jupiler League přestoupili dva Češi. Tomáš Chorý a Václav Jemelka. Oba dva se můžou již zítra dočkat své premiéry.

Z Viktorie Plzeň šel na roční hostování do Zulte-Waregem útočník Tomáš Chorý. Do šestého celku tabulky Leuvenu pak odešel stoper Sigmy Olomouc, Václav Jemelka. Ten zde bude hostovat do konce sezóny.

Patří tak k dalším hráčům, kteří šli zkusit své štěstí z FORTUNA: LIGY do Jupiler League. Už před nimi sem přestoupili například Michael Krmenčík (Club Bruggy), Patrik Hrošovský (Genk) nebo Michael Ngadeu (Gent).

Tomáš Chorý by se mohl ve své premiéře představit před fanoušky svého nového klubu. V Belgii je totiž povoleno zaplnit diváky asi třetinu stadionu.

„Slyšel jsem spoustu dobrých věcí a těším se na setkání s fanoušky Essevee,“ prohlásil Chorý pro klubový web.

Zulte-Waregem přivítá pátý tým tabulky Antverpy, proti kterým si Tomáš už zahrál minulý rok v kvalifikaci o Evropskou ligu. Tehdy to znamenal konec Plzně v evropských pohárech.  

Václav Jemelka si na přestavení před domácími fanoušky musí počkat ještě týden. Leuven totiž zítra zajíždí na hřiště nejúspěšnějšího belgického týmu, Anderlechtu. Půjde o souboj o průběžné šesté místo v tabulce. Anderlecht totiž na Leuven ztrácí jen jeden bod.

Jemelka není prvním Čechem v tomto celku. Před ním zde nastupoval Marek Špilar. Ale taky bývalý hráč Sigmy Olomouc David Rozehnal. Tomu se zde povedla nastartovat jeho hvězdná kariéra.

Nový Jemelkův klub hraje na tři obránce. Uvidí se, jak českému fotbalistovi tento styl sedne. Václav už však odehrál jedno celé přípravné utkání, takže to pro něj nebude debut v drese, ale “jen” v belgické lize. V týdnu odehrál celé utkání v poháru proti Knokke. Leuven zvítězil 2:0 a postoupil tak do dalšího kola.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama