Reklama
Loading...
Reklama

Spojení Slovan Bratislava a slovenská liga nemusí v budoucnu platit. Nejúspěšnější tým ze země s trojvrším ve znaku zvažuje, že vymění slovenskou Fortunu ligu za českou nebo maďarskou nejvyšší soutěž. Důvod je prostý – tamní vláda nařídila, že pouze tisíc diváků může být přítomných na fotbalových zápasech. Generální ředitel Slovanu Ivan Kmotrik ml. pro deník SME se k tomu vyjádřil.

Kmotrik ml: „Pokud bude šest měsíců na stadiónu tisíc lidí, bude to mít devastující následky. Úroveň soutěže by šla ještě níž. Mnoho klubů v současnosti hlásí finanční problémy. Jak bude pokračovat sport na Slovensku? To je otázka pro nás všechny. Určitě nechceme hrát jen poloprofesionální soutěž, která nám reálně hrozí. Byli bychom rádi, kdyby úroveň soutěže měla vzestupný trend. Při pohledu na aktuální situaci to ale vůbec nevypadá dobře. Potřebujeme konkurenci, atraktivní zápasy a bojíme se, že na Slovensku nám to umožněné nebude. Možnou alternativu bychom hledali v Česku nebo v Maďarsku, kde k tomu přistupují zodpovědněji. Je tam zájem diváků, sponzorů i velká podpora státu.“

Kmotrík mladší k tomu ještě dodal, že by nebyl proti, kdyby se více slovenských klubů rozhodlo pro stejný krok: „Ideální by bylo, kdyby tři nebo čtyři ze Slovenska vstoupili do stejné soutěže. Podobné hlasy jsme už slyšeli od představitelů Dunajské Stredy. Kdyby se teoreticky přidala Trnava nebo někdo další a společně vstoupili například do maďarské soutěže, tak by to dávalo smysl pro nás, zmíněné kluby a taky pro danou soutěž. Její úroveň by šla určitě nahoru.“

Podle jeho slov Slovan nekončí a chce vrátit lidem radost ze sportu. Kvůli pandemii se ztenčily rozpočty firem na marketingové účely a Slovanu ztroskotaly dvě partnerství. 10-12 tisíc průměrná návštěvnost je dle jeho názoru potenciál Bratislavy, který by mohl v přerůst v to, že bude v Bratislavě klub evropské úrovně.

Ve vitríně klubu z hlavního slovenského města se vyjímá 51 trofejí. 24 z nich jsou ligové, 20 národních pohárů a 5x se radovali z vítězství ve slovenském superpoháru. Co se týče mezinárodní scény, můžou se pyšnit triumfem v Poháru vítězů pohárů z roku 1969, kde porazili slavnou Barcelonu. Z klubů bývalého Československa jsou právě oni jediní, kterým se něco takového povedlo.

Reklama