Reklama
Loading...
Reklama

Bavori predĺžili zmluvu so svojou brankárskou oporou. Neuera si poistili do 30. júna 2023. Líder Bundesligy o tom informoval v stredu na svojej oficiálnej stránke.

„Počas pandémie koronavírusu som sa nechcel rozhodnúť, pretože nikto nevedel, ako dlho budeme bez futbalu. Keď už sa rozhodlo, pozerám sa do budúcnosti s veľkým optimizmom. Je pre mňa dôležité, že budem naďalej spolupracovať s trénerom brankárov Tonim Tapalovičom.              V Nemecku sa cítim úžasne a nič mi tu nechýba. FC Bayern je jeden z najlepších klubov sveta,“ povedal kapitán Mníchovčanov i nemeckej reprezentácie. Z predĺženia zmluvy Neuera je nadšený aj predseda predstavenstva klubu Karl-Heinz Rummenigge: „Manuel je najlepší brankár na svete a náš kapitán.“ Podobne ako Neuer majú už platné zmluvy do roku 2023 aj Thomas Müller, Alphonso Davies a tréner Hans Flick. „Je to veľmi dôležitý krok pre FC Bayern aj pre Manuela. Je symbol dlhodobého úspechu, zodpovednosti a svetovej úrovne. Som nadšený, že budeme pokračovať v spolupráci, ide o výhodnú zmluvu pre obe strany,“ uzavrel športový riaditeľ Bayernu Hasan Salihamidžič.

34-ročný Neuer prestúpil do Bayernu v roku 2011 zo Schalke 04. Do Mníchova má v lete namierené takisto zo Schalke len 23-ročný brankár Alexander Nübel a boli pochybnosti, že Neuerov odchod sa blíži. V klube ho však stále berú ako oporu a kontrakt mu predĺžili. S Bavormi doteraz získal sedem bundesligových titulov a päťkrát vyhral Nemecký pohár.         V roku 2013 získal s klubom treble, keď sa tešil okrem zisku Bundesligy a poháru aj zo zisku ušatej trofeje Ligy majstrov. V roku 2014 vyhral s Nemeckom Majstrovstvá Sveta a bol vyhlásený najlepším brankárom turnaja. Štyrikrát získal ocenenie za najlepšieho brankára sveta.

Reklama