Reklama
Loading...
Reklama

V posledních hodinách zimního přestupového termínu se odehrály poslední úpravy kádru také v rámci Baníku Ostrava. Tomu patrně nejvíce ublížila krátká zimní pauza. V závěru podzimní části totiž působil jako vyměněný oproti mizernému začátku. V jeho zápasech jsme neviděli sice příliš fotbalové krásy, ale minimálně výsledkově došlo ke zlepšení a logicky tak stouplo sebevědomí. Ostravský tým se najednou přiblížil týmům, jež se budou ucházet o účast v evropských pohárech. Poté však přišel nepříjemný návrat do reality. Již několikátý…

Po novém roce utrpěl Baník tři překvapivé a nepříjemné ztráty. Domácí prohra se Slováckem, remíza ve Zlíně a další domácí porážka s Dynamem České Budějovice daly zapomenout na to, že na začátku fotbalového jara měl Baník odehráno o dva zápasy méně, což znamenalo větší pole působnosti pro vylepšení pozice v ligové tabulce. Z hlediska bodů se evropské poháry Baníku zase tolik nevzdálily, ale aby úvahy o nich mohly v Ostravě setrvat, bude to patrně opět chtít silnější působení fotbalových zkušeností od matadorů jako Jan Laštůvka, Martin Fillo či Jiří Fleišman. 

I proto byla na poslední chvíli vyjednána dvě hostování v nedalekém Třinci. Na místo činu se po krátké době vrací talentovaný Lukáš Cienciala, jehož Baník koupil nedávno právě z Třince jako příslib do budoucnosti. Na Stadion Rudolfa Labaje ho doprovodí také nigerijský útočník Muhamed Tijani. Ten si v dresu Baníku připsal v tomto ligovém ročníku připsal jedenáct startů a v současné baníkovské situaci by patrně nedostal moc možností zvýšit svou zápasovou vytíženost v rámci nejslavnějšího klubu tohoto “razoviteho regionu”. Dané hostování se tak jeví jako nejlogičtější řešení.

V Třinci mají oba hráči za úkol ukázat svůj fotbalový potenciál. Tým se momentálně nachází na jedenáctém místě tabulky Fotbalové národní ligy a vzhledem k bodovému zisku se zde nemusí vést přílišné debaty do možném sestupu. Vyšehrad, Táborsko či Blansko mají momentálně na Třinec výraznou ztrátu a především mezi těmito třemi týmy se bude patrně rozhodovat o tom, kdo Fotbalovou národní ligu před dalším ročníkem opustí. Fotbalová situace v Moravskoslezském kraji mu však může vytvořit i jiné závazky. O těch mluvil v nedávné době i baníkovský šéf Václav Brabec. Ten má jistou kooperaci s týmy ze sousedních měst jako jednu z priorit.

Třinec má nyní největší potenciál stát se “farmou Baníku”, což by rozhodně nemělo znít jako urážka. Podobná spolupráce již dnes probíhá například mezi Viktorií Plzeň a Sokolovem. Tým z města proslulého především hokejem má dnes vyšší potenciál pro tuto pozici než například Vítkovice či Havířov pohybující se v nižších soutěžích. I tímto způsobem může Baník Ostrava učinit jeden z kroků vpřed.

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Tři baníkovské posily “last minute”
  • V Baníku zůstal hráč, který toho nejvíce pamatuje
  • Nové číslo magazínu – V LESKU ZLATÉHO MÍČE
  • Reklama