Reklama
Loading...
Reklama

Český útočník s řeckými kořeny Michal Papadopulos rozdává v této sezoně radost fotbalovým fanouškům v Karviné. Nejvíce si ho však všichni v českém fotbalovém prostředí spojují s Baníkem Ostrava, kde před takřka dvaceti leti poprvé okusil atmosféru profesionálního fotbalu a všem se jevil jako hráč s velkou perspektivou. Zahájil zde kariéru, v níž proslul jako velký fotbalový cestovatel, okusil několik evropských soutěží, ale nikdy nezapomněl na to, z jakého regionu pochází.

Když se v létě 2020 vracel ze svého velkého fotbalového putování, kdy si zahrál nejvyšší soutěže v Německu, Nizozemsku, Rusku a Polsku, považovali všichni Baník celkem logicky za první volbu. Nakonec však skončil třicet kilometrů od Ostravy a roční kontrakt podepsal v Karviné. Konkrétní nabídku z mateřského klubu neobdržel. Baník tehdy mluvil o omlazení týmu a vzhledem k útočníkovým kořenům tak vycházela Karviná jako jasná volba. Společně s Michalem Papadopulosem zvládla hlavní úkol v podobě záchrany v nejvyšší soutěži a útočník jistě sledoval situaci Baníku.

Ta mu vzhledem k ambicím jeho milovaného klubu určitě radost nedělala. Boj o pohárové příčky se opět odehrával bez baníkovské účasti a jeho přešlapování na místě symbolizoval například i předčasný konec trenéra Luboše Kozla. Velký podíl na nežádoucím umístění Baníku měla i nízká produktivita jeho útočníků. Nejvíce gólů z nich nastřílel Tomáš Zajíc. K pozici nejproduktivnějšího útočníka mu stačilo pouhých šest gólů. 

Možná i proto se podle serveru isport.cz vedou čilé spekulace o touze Baníku umožnit známému odchovanci symbolické uzavření jednoho velkého a pestrého fotbalového kruhu. Papadopulos podle svých slov při cestování mezi Ostravou a Karvinou často nostalgicky zavzpomínal na časy v dresu nejznámějšího klubu tamního regionu. Jednou se prý baníkovský comeback blížil. Měl se odehrát v sezoně 2016/2017, kdy klub působil v druhé lize. Rychlejší však byly polské Gliwice. 

Sehnat spolehlivého útočníka s patřičným čichem na góly je nyní patrně největší baníkovsko prioritou. Ve prospěch Michala Papadopulose jistě hovoří kromě ostravských kořenů i možnost příchodu bez finančních výdajů klubu, neboť mu u stávajícího zaměstnavatele končí smlouva. Na druhou stranu otevřeně mluví o zalíbení v rodinném prostředí karvinského klubu. Všem také musí být jasné, že v případě jeho příchodu, by se uskutečnila patrně jen jedna rozlučková sezona. V současném Baníku a jeho situaci není příliš mnoho prostoru pro fotbalovou nostalgii. 

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Michal Papadopulos nemusí po sezoně napsat tečku za kariérou
  • Karviná by měla udržet zkušeného útočníka
  • Nové číslo magazínu – ČEŠI A SLOVÁCI V RÁJI FOTBALU
  • Reklama