Reklama
Loading...
Reklama

Mladá Boleslav nastoupila pod Karlem Jarolímem na léčebnou kúru, ale její soupeři pro to zatím nemají pochopení. Nyní to jasně ukázal Baník Ostrava. Ten absolvoval do středočeského města cestu letadlem a přistávací plocha v Mošnově měla atraktivní hosty. Po jednom krátkém letu měl tým ukázat svůj herní progres a hřiště klubu z chvostu tabulky se v tomto ohledu jevilo jako ideální varianta. Mladá Boleslav chtěla po remíze v Opavě ukázat lehký herní vzestup, ale ten se zatím neukazuje a čeká ji ještě mnoho práce.

Baník od začátku utkání jasně dominoval a byla patrná jeho lepší forma i vyšší sebevědomí. Celý první poločas jsme mohli vidět na hřišti pouze jedno mužstvo. Jasnou převahu korunoval po půlhodině hry Dyjan Carlos de Azevedo. Ostravskému týmu opět stouplo sebevědomí a hráči mladoboleslavské defenzivy si jen vyměňovali nevěřícné pohledy. Ani s příchodem bývalého reprezentačního kouče problémy týmu z města automobilů nezmizely a hráči půjdou k vánočnímu stromečku plni otázek na téma boje o záchranu, na který nejsou v Mladé Boleslavi příliš zvyklí.

To v Ostravě se nálada výrazně zlepšuje a pohled baníkovců na tabulku se stává stále příjemnějším. Již před nucenou pauzou si přivezla Ostrava tři body z Příbrami a její povedený comeback z karantény postupně odnesly Opava, Bohemians a nyní Mladá Boleslav. Pokud bude tento vzestup pokračovat, patrně tým Luboše Kozla zapomene na nepovedený vstup do sezony, při němž se často mluvilo o přešlapování Baníku na místě. 

Druhý gól Daniela Tetoura opět ukázal, kdo je pánem na hřišti a vůdčí postavy baníkovské kabiny jako Patrizio Stronati či Jiří Fleišman viděly efekt svojí práce. Baník o sobě nepřestal pochybovat ani po kontaktní brance Boleslavi v 52. minutě. Na hřišti si uchoval jistou převahu a ukazoval, v jak rozdílné situaci se oba aktéři zápasu nachází. 

Před krátkou vánoční pauzou čekají Baník ještě dva zápasy a především ten nejbližší může představovat další zajímavou zkoušku. V Olomouci zažil historicky slezský klub zatím nejradostnější zápas své novodobé historie, když tam v roce 2004 slavil mistrovský titul a na Andrově stadionu dokonal také před třemi lety návrat do nejvyšší soutěže po nejsmutnější sezoně za posledních padesát let. Olomouc patří zatím k velmi příjemným překvapením tohoto ročníku a na záda se Sigmě dívá například i Plzeň. 

Baník dostane výzvu k další zajímavé zkoušce. Pokud by v ní obstál, tak by se za příznivých okolností mohl už po tomto zápase dostat do první šestky, což pro něj představovalo základní cíl před začátkem sezony. Kdyby to tamním hráčům někdo řekl po prvních pěti kolech, asi by si i lidé v Ostravě ťukali na čelo. Nyní však posílá do Olomouce vzkaz, že je na tuto velmi důležitou bitvu připraven a o svých předsezonních ambicích může znovu hlasitě mluvit. 

V Ostravě se bude nyní o fotbale častěji mluvit a budou padat znovu příjemnější slova.

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Klíčová změna v Baníku Ostrava
  • Blíží se čas pro uzavření kruhu?
  • Reklama