Reklama
Loading...
Reklama

Ostravský tým, který prožil ze všech ligových celků patrně nejkomplikovanější podzimní část sezony, zahájil přípravu na ligové jaro. I tento tradiční tým podstoupí jistou zkoušku v podobě krátkého zimního přípravného období. První letošní zápas skončil jednobrankovou porážkou s druholigovým Prostějovem. Další test přijde v zápase s brněnskou Líšní a následovat už bude první ostrý zápas v roce 2021. Do Ostravy přijede pražská Sparta a v tomto případě musí hráči dvojnásobně litovat toho, že se klání musí odehrát před prázdnými tribunami. 

Před netradičně brzkým začátkem jarní části sezony však v Ostravě možná představí i jednu zajímavou zimní posilu. Se sedmým týmem tabulky se totiž připravuje gabonský krajní obránce Muhamed Sanneh, jenž naposledy působil v estonském Paide Linnameeskond. Luboš Kozel ho vzal na zkoušku patrně především kvůli nepříjemné situaci na pravém kraji obrany. Mimo hru se nyní nachází Jan Juroška a zcela jasná není situace ani u Martina Filla.

Luboš Kozel o něm mluvil velmi spokojeně. Vyzdvihoval jeho sílu na míči a velmi slušnou rychlost. Rozhodně se prý nejednalo o týmovou slabinu. S Baníkem se bude připravovat minimálně do neděle a pak rozhodne o jeho dalším osudu. Pokud by baníkovský trenérský štáb kývl na jeho další pokračování, jednalo by se v jeho případě o krok vpřed. Zatím hrál jen německou regionální soutěž a následovalo zmíněné působení v Estonsku. Baník by zase jeho setrváním předvedl další snahu o herní progres.

Na jeho soupisce dnes najdeme sedmnáctiletého Jakuba Drozda a za mladé talenty můžeme považovat ještě Muhameda Tijaniho či Filipa Kaloče. Své zkušenosti jim nyní předávají dříve narození hráči, jež přišli před třemi lety uchránit Baník před dalším sestupem z nejvyšší soutěže. Učit se tak mohou od Jiřího Fleišmana, Martina Filla či klubové legendy Jana Laštůvky. Pokud by ostravský tým předvedl úspěšné spojení těchto dvou skupin hráčů, mohlo by se skutečně konat výraznější stoupání tabulkou, o které si řekl zlepšenou výkonností na konci podzimu.

V listopadu a prosinci se zdálo, že Baníku paradoxně pomohla nucená pauza z důvodu nepříjemného viru covid 19. Vydařené setrvání Muhammeda Sanneha by představovalo ukázku úspěšného mapování evropského terénu. Tento klub představoval vždy klub proslulý výbornou prací s mládeží. I touto cestou však lze dosáhnout lepších zítřků.

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Baník si zvýšil sebevědomí před důležitou zkouškou
  • V Baníku zůstal hráč, který toho nejvíce pamatuje
  • Reklama