Reklama
Loading...
Reklama

Po smolné porážce na hřišti Slavie prožil domácí premiéru nový baníkovský trenér Ondřej Smetana. Vzhledem k současné ligové situaci dostali ostravský trenér a jeho tým pro povedenou premiéru naprosto ideálního partnera v podobě Příbrami. Poslední tým tabulky na stadionu ve Vítkovicích potvrdil své momentální rozpoložení a podle všeho mu Baník minimálně na jeden rok napsal ligové parte. Pět inkasovaných gólů od pěti baníkovských střelců hovoří za vše. 

Pavel Horváth v rozhovoru po zápase říkal, že stále věří v záchranu nejvyšší soutěže na stadionu U Litavky, ale sám ví, jak moc tato šance opět klesla. Jedná se tedy spíše již o povinné fráze. Naskýtá se také možnost závěru ligy v Příbrami pod taktovkou jiného trenéra. Tato letitá drahá hračka svérázného příbramského podnikatele Jaroslava Starky se bude muset patrně připravit na skromnější režim a především v současné složité situaci se dá očekávat těžší případný návrat mezi fotbalovou elitu.

Zajímavější však bude podle všeho pokládání otázek ohledně situace ostravského Baníku, jenž si po jisté době užil skutečnou fotbalovou radost. Jedná se o ideální povzbuzení před středečním zápasem MOL cupu. Smetanův tým se totiž vydává na stadion Sparty a především v baníkovském případě skutečně není potřeba žádná extrémní motivovace. Zvýšené sebevědomí po zápase s Příbramí by v některých ohledech mohlo být v pohárové soutěži potřebnější. 

V zápase s Příbramí dosáhl Baník na nejvyšší vítězství za posledních patnáct let, přičemž ho ještě ukončil Tomáš Zajíc střelou do břevna. Mohli jsme vidět i velmi povedené individuální výkony. Pokud by existovala možnost přítomnosti fanoušků, velmi by je patrně těšily výkony Daniela Holzera či Gigli Ndefho. Všichni hráči však mají nyní povinnost povedený zápas potvrdit. V tomto ohledu totiž Baník již několikrát v sezoně narazil a stálo ho to mnoho bodů. 

Trenér Smetana ihned poté, co převzal Baník pod své křídla, mluvil o jistém potenciálu a naznačil tím, že v Ostravě budou nejpozději na začátku příští sezony opět myslet na evropské poháry. Bohužel tyto fráze jsme v posledních letech slyšeli od tamních fotbalových představitelů několikrát a slova se nikdy v činy neproměnila. Když budeme uvažovat reálně, tak postup do pohárů ligovou cestou skutečně není reálný. Pokud by však Baník zlepšený herní projev potvrdil v zápase se Spartou, dostal by se do čtvrtfinále MOL cupu a existovala by stále naděje na jiný rozměr tohoto fotbalového ročníku. Baník navíc čeká zajímavá výzva i v následujícím ligovém kole.

Ostravský tým bude totiž cestovat na hřiště Slovácka. Střetne se tak s nejpříjemnějším překvapením této sezony. I zde se tedy nachází ideální příležitost potvrdit zlepšený herní projev. Druhý poločas na Slavii přinesl Baníku jistou naději. Ta v domácím zápase s Příbramí dostala hmatatelnou podobu a nyní má ostravský tým před sebou dvě velké výzvy. Zde vidíme prostor pro ukázku herního progresu.  

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama