Reklama
Loading...
Reklama

Trenér Baníku Ondřej Smetana má za sebou první zápas na lavičce A – týmu a skutečně se jednalo o pověstný křest ohněm.  Jeho tým jel na zápas se Slavií do Edenu s tím, že neměl co ztratit a většina odborníků brala bodový zisk Baníku za malý fotbalový zázrak. Ten se sice nestal, ale viděli jsme dva rozdílné poločasy působící jako noc a den. V tom druhém předvedl Baník náznaky lepších zítřků a nyní má teď za úkol to potvrdit v dalších zápasech. 

Hráči ostravského celku šli do zápasu s touhou ukázat, že nové koště dobře mete a patřičně zvýšit sebevědomí svoje i nových šéfů na trenérské lavičce. Vysněný zápasový scénář trenéra Smetany však již po třech minutách vzal za své a za pochodu se muselo vše měnit. Zkrat Martina Filla ve střetu s Janem Bořilem znamenal pro plzeňského odchovance velmi rychlý konec zápasu a pro Baník devadesátiminutovou hru v oslabení. Nejsmutnější na celé věci je fakt, že takový zkrat se vyskytl u jednoho z nejzkušenějších hráčů Baníku, který měl do jisté míry pracovat jako prodloužená ruka trenéra. Jednalo se o ukázku toho, že současná situace v baníkovském kádru má do pohodového stavu velmi daleko a nervy dokáží velmi zle pracovat.

Těžko říct, co se v danou chvíli odehrávalo v hlavě trenéra Smetany. Někteří fanoušci si možná vzpomněli na jaro 2019, kdy dokázal Baník porazit Slavii 2:1, byť hrál v oslabení po vyloučení Milana Baroše. Paradoxně se na vítězství tehdy nejvíce podílel dvěma góly Martin Fillo. Slavia však od té doby zaznamenala výrazný fotbalový pokrok, zatímco u Baníku se mluví o tom prokletém přešlapování na místě.

Brzký gól Lukáše Masopusta vkradl slávistům ještě více sebevědomí a fanoušci patrně řešili především výši skóre. Když ve 33. minutě zvýšil náskok z penalty po Nicolae Stanciu, začínali diváci u televize patrně řešit především počet inkasovaných gólů Baníků a hráči si začali tajně představovat spíš brzký příjezd slavného Glasgow Rangers. Ze strany Slavia jsme najednou viděli “profesorský fotbal”- 

Baník patrně i díky tomu odehrál jeden z povedenějších jarních poločasů. Zásluhou brzkého snížení vlastním gólem Tarase Kačaraby se vrátil do hry o body a na kopačkách Slavie jsme mohli pozorovat jistou nervozitu, přičemž trenér Trpišovský po zápase své hráče nešetřil. V historii však zůstane navždy zapsané pouze vítězství Slavie. Baník cestoval na druhou stranu republiky s nepořízenou. V ligové tabulce mu patří devátá příčka a evropské poháry zůstávají jen zbožným přáním.

Trenér Smetana vzal výsledek s relativním klidem a již v pozápasovém rozhovoru hráče nepřímo povzbuzoval před dalším ligovým účinkováním. Nijak se již nehrabal v kauze červené karty pro Martina Filla. Posléze jen prohlásil, že hráč se všem ostatním omluvil. Před dalšími ligovými zápasy není na místě přilévat olej do ohně. Do Ostravy nyní přijede předposlední Příbram a tři body musí pro Baník představovat samozřejmost. 

Vystoupením ve druhém poločase v Edenu dali hráči fanouškům jistou naději do dalších zápasů. Nyní však mají za povinnost donést hmatatelné výsledky nové práce. Do ligové tabulky musí připsat body, aby nechal zapomenout na nedávné nezdary.   

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Nový trenér Baníku musí zapracovat na tristní bilanci útočníků
  • Luboš Kozel a Baník Ostrava se k sobě nehodili
  • MAGAZÍN – Kluby mladé krve
  • Reklama