Reklama
Loading...
Reklama

Poté co baníkovský kádr skutečně výrazně provětral záludný vir COVID 19, se o tomto víkendu podle všeho vrátí do krásné i kruté ligové reality. Poté, co skončila nucená karanténa, se hráči znovu sešli na tréninku a přepadají je opět především fotbalové myšlenky. Všichni už mohou o době, kdy bylo v kádru a realizačním týmu k třiceti nakaženým hovořit v čase minulém. Ze sportovního hlediska zůstává Baník zatím daleko za očekáváním a o to hladovější tým chtějí fanoušci po návratu vidět. V jistém smyslu se může jevit návrat jako ideálně načasovaný.

 

Baník měl nuceně odložené zápasy se Slováckem a Libercem a tato klání se podle všeho musí odložit na jaro. Jednalo by se o týmy, jimž se ostravský klub chce v rámci tabulky přiblížit a jistě by se mu hodilo dostat tyto soupeře pod tlak. Nemá smysl se zdržovat polemikou o tom, jak by to vypadalo, kdyby se plánované zápasy odehrály, ale na Městském stadionu ve Vítkovicích musí myslet dopředu. Tam se teď nachází jedno slušné fotbalové lákadlo znamenající zajímavý návrat do ligové reality a vyléčení další nucené fotbalové abstinence. A nemusí se kvůli tomu jezdit daleko.

V den, kdy se všechny děti budu těšit na mikulášskou nadílku, čeká Baník výlet do Opavy. Tento zápas bude budit slušné emoce, byť tribuny uvidíme opět nuceně prázdné. Sobotní soupeř je po sportovní stránce ještě v horší situaci než Baník. Parta vedená Radoslavem Kováčem se krčí na předposledním místě tabulky a jeho situaci velmi dobře symbolizuje například půltucet inkasovaných gólů od mistrovské Slavie. Oba kluby tak půjdou do utkání s cílem znovu se fotbalově nastartovat.

Kráčet do tohoto zápasu s poraženeckou náladou znamená jedno velké fotbalové rouhání. Opava je hladová po bodech a na její stadion přijede patrně ještě hladovější soupeř, jež bude rád za to, že si konečně zase může zahrát fotbal v normálním ligovém režimu. Atraktivita tohoto duelu může Baníku podstatně ulehčit návrat do české fotbalové reality. Jednu těžkou nesportovní zkoušku teď tradiční ostravský klub podstoupil a dle všeho jí ustál. Všichni se tak mohou vracet na hřiště o něco silnější. Čísla uvádějící faktickou baníkovskou situaci v době “kovidové” skutečně nepůsobila příjemně.   

Vzhledem k nečekané situaci čeká Baník nyní velmi slušný zápasový zápřah.  V osmnácti dnech musí zvládnout pět zápasů, přičemž i trenér Kozel přiznává, že tým v tréninkovém procesu ještě není zcela kompletní. Probíhající sezona ostravskému týmu přinesla několik nečekaných překážek. Pokud by se úspěšně prezentoval v Opavě, ukázal by svou sílu a fanoušci by opět získali naději, že uvidí na hřišti konečně ten očekávaný Baník. Míří na ideální místo a 5. prosince má za úkol působit na nenáviděnou Opavu jako pomyslný čert.

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Baníku je téměř 30 nakažených a situace se nelepší
  • Stronati i Baník možná dostali znamení
  • Reklama