Reklama
Loading...
Reklama

Španělský deník MARCA přišel s informací, že francouzský kouč Zinédine Zidane Velšana v příští sezóně nechce mít v klubu. Ovšem sám Bale je v Madridu šťastný a za žádnou nechce ze španělské metropole odcházet. 

Gareth Bale měl být tím, kdo nahradí Cristiana Ronalda, ale kvůli častým zraněním a neshodám s trenérem Zidanem svůj potenciál nenaplnil, i když jeho statistiky za 7 let v královském klubu nejsou nejhorší – 249 zápasů, 105 gólů a 67 asistencí.  V letošní sezóně nastoupil pouze do 14 ligových zápasů a podařilo se mu vstřelit 2 góly a na další dva přihrál. Během svého působení v Realu Madrid vyhrál 4x Ligu mistrů, 3x evropský superpohár, třikrát klubové MS, jednou španělský pohár a superpohár a taky v roce 2017 španělskou ligu.

Už minulý rok byl velmi blízko tomu, aby zkusil štěstí v Číně v Jiangsu Suning a stal se nejlépe placeným hráčem planety, ale přestup se neuskutečnil. Pokud by se to podařilo, přišel by si týdně na milión liber před zdaněním.  Podle bosse čínského týmu Cosmina Olaroiu byl přestup na 90 % hotový, ale nakonec se Real Madrid rozhodl, že z přestupu sejde.

I když Zidane avizuje, že to není nic osobního, zkrátka by se rád velmi dobře placeného a křehkého Velšana toto léto zbavil. Teď jen zbývá najít klub, který si může dovolit vyplácet jeho obrovský plat. Bale si v Realu přijde týdně okolo 350 tisíc liber. Mezi jeho zájemce patří Manchester United nebo jeho bývalý klub Tottenham. V Realu mu běží smlouva až do roku 2022. Spekuluje se, že by jeho místo převzal Kylian Mbappé z PSG nebo Mohamed Salah z Liverpoolu.

Reklama