Reklama
Loading...
Reklama

Čtvrteční utkání sice skončilo pro sešívané hořkou remízou, ovšem Alexander Bah musel svým výkonem nadchnout i fanoušky soupeře. Jako jeden z mála si uměl udržet stabilní výkonost i v době, kdy to Slavii drhlo. Šikovný Dán již dříve zaujal kluby ze zahraničí a jeho setrvání ve Slavii bude patřit mezi hlavní otazníky blížící se zimní přestávky.

Nejednou už v českém fotbale padla věta, že se hráči prodají hlavně svými výkony v evropských pohárech. Bah hrál dobře už v jarní části Evropské ligy, v níž svými výkony přispěl k sešívané jízdě do čtvrtfinále. Nyní je vidět také v Evropské konferenční lize.

Skvělý výkon s bolestivou tečkou

Již v předchozích duelech hrál nadprůměrně, v zápase proti Feyenoordu jeho forma vygradovala. Ve dvanácté minutě dobře vystihl nepřesnou rozehrávku gólmana a připravil gól pro Olayinku. Zvládl ubránit nebezpečného Sinisteru a neustále se snažil podporovat útok. Chvíli před koncem navíc vyhlavičkoval z brankové čáry již téměř jistý gól.

Pár vteřin poté se bohužel zranil, ovšem dle posledních zpráv se nejedná o nic vážného. Jeho absence byla znát, jelikož právě z jeho prostoru inkasovala Slavia laciný gól z kopačky Desserse.

Bahův výkon velmi pozitivně zhodnotil na po zápasové tiskové konferenci trenér Trpišovský.

Alex byl možná náš nejlepší hráč, ukázal to, co je na tyhle velké evropské zápasy potřeba. Běžecká vybavenost, rychlost, odolnost, ale i dobré čtení situací. Bohužel v křídelních prostorech to byl náš nejnebezpečnější hráč, tam se zápas rozhodl, ostatní hráči tam nebyli tak nebezpeční. Samozřejmě k tomu všemu se nám v nastavení zranil, to je přesně ono.

Dánský krajní obránce podpořil své spolehlivé výkony dobrou produktivitou. V Evropské konferenční lize na kontě již jeden gól a dvě asistence, jeho zářijový zásah proti Unionu Berlín byl zároveň historicky prvním gólem Slavie v nové evropské soutěži. Pozadu nezůstává ani v české lize, zde zaznamenal dva góly a stejný počet asistencí.

Slávistický kouč je určitě rád za to, že má v týmu takového hráče. Svou schopností podpořit útok a souběžně s tím zvládat i obrannou činnost vyřešil starosti trenérského štábu po odchodu Vladimíra Coufala.

Bah se letos dočkal i svého prvního startu v A-týmu dánské reprezentace. Trenér Hjulmand ho povolal na poslední sraz a Baha poslal do hry na deset minut proti Skotsku. Čistě teoreticky se můžeme dočkat i jeho nominace na světový šampionát, nicméně na hlubší úvahy je přeci jen ještě brzo.

Naváže Bah na Coufala?

Blíží se zimní přestupové okno a situaci okolo Baha budou určitě sledovat nejen Slávisté. Již v létě měl o něj zájem nováček Premier League Brentford FC, v němž působí i český mladík Jan Žambůrek. S nabídkou přispěchal i Spartak Moskva.

Přestup se sice neuskutečnil, ale byla to první vlaštovka. Jelikož stále teprve 23letý Dán potvrdil, že jeho jarní vzestup nebyl náhodou, dá se v lednu opět očekávat zájem z různých adres.

Možnost odchodu své opory si uvědomují i slávisté. V pořadu Hovory ze Slavia Museum o tom promluvili přední představitelé klubu, nejprve se k věci vyjádřil Jaroslav Tvrdík.

Alex Bah, chceme ho pustit? No nechceme, je to klíčový hráč, ale on hraje dneska skvěle, dostal se i do dánské reprezentace. Jestli přijde nabídka z Premier League… My jsme nikdy neodmítli nabídku z Premier League…

Svou reakci přidal i trenér Trpišovský, pro kterého byl Bah loni přímo vysněnou posilou.

Já mám prostě strach, když vidím Alexe a jeho výkony, hlavně vidím potenciál který v něm je. Tím spíš si myslím, že u něj nás to v dohledné době čeká. Musíme se připravovat na to, že nám tento hráč prostě odejde.

Přestup dalšího krajního obránce do kvalitní soutěže by byl pro Slavii výbornou vizitkou. Na druhou stranu, takto specifického hráče určitě lehce nenahradí.

ČÍST VÍCE

Související články:

  • Přišla nabídka na Baha! Zájem má nováček Premier League
  • Český skauting? Tohle je 5+1 nejlepších úlovků poslední doby
  • Nicolae Stanciu okusil dres obou pražských “S”. Oba týmy také vedl jako kapitán
  • Zimní přestupy? 7 cizinců ve Fortuna lize, o které bude velký zájem
  • Slavia chce dalšího Simu! Pomoc hledá v Táborsku
    Reklama