Reklama
Loading...
Reklama

Vyhrát krále střelců celé ligy, to už je něco. Právě o to se chce pokusit plzeňský útočník Jean-David Beauguel. Ačkoli Plzeň svými výkony nepřesvědčuje, právě Beauguel je jedním z pozitiv celého týmu. 

Když v roce 2019 přicházel do Plzně jako volný hráč ze Zlína, čekalo se, že bude útočníkem číslo dva, že je to mladý talent, který se však bude muset ukázat, pokud chce hrát v předním týmu české ligy. Za dob Michaela Krmenčíka mu kryl záda právě Beauguel a ještě nedávno byl znovu druhý v pořadí za Zdeňkem Ondráškem. To se teď však změnilo, 28letý Francouz chytil střeleckou slinu.

Před příchodem „Kobry“ byl v útoku jedničkou, Krmenčík odešel do Belgie a hlavní úloha zbyla na něj. Když přišel Zdeněk Ondrášek, bylo jasné, že znovu usedne na lavici náhradníků. Tam však nevydržel dlouho. Ondráškovi rychle zvlhnul prach a volba padla na něj. A tato volba se trenéru Guľovi vyplatila. Francouz jeho důvěry využívá a rozstřílel se do skvělé formy.

“Znám své kvality. Vím, co mohu udělat pro tým, když jsem stoprocentně zdravý. Jsem šťastný a teď chci dokončit sezonu co nejlépe. Proč nebýt nejlepším střelcem ligy? To je moje výzva a udělám, co budu moci.”

V posledním zápase rozhodl jediným gólem duel s Olomoucí a posunul se na čtvrté místo tabulky střelců. Před ním tak zbývá jen trio Sima, Juliš a Kuchta, kteří mají shodně 11 gólů. Pokud mu vydrží střelecká forma a zdraví, mohl by se o korunu krále střelců poprat a možná ji i vyhrát. Nebude to pro něj nic jednoduchého, ale také to nebude nemožné. Pokud by se mu to podařilo, všem by vytřel zrak a vyslal by jasnou zprávu, že se s ním musí počítat.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama