Reklama
Loading...
Reklama

Konečně je to oficiální. Guélor Kanga novou smlouvu se Spartou nepodepsal a vrací se do svého předešlého působiště CZ Bělehrad. Jakou stopu v naší lize zanechal?

Z pohledu statistik vynikající. 31 gólů v 81 zápasech v těžkém období Sparty je úctyhodná bilance. To je ale pouze jedna strana mince.

„Za dva a půl roku, co Kanga v našem klubu působil, splňoval vše, jak bychom si představovali, ať už na hřišti i mimo něj, jen poslední tři měsíce před vypršením smlouvy“.

Tato slova Tomáše Rosického pro klubový web jasně potvrzují, že přístup gabonského hráče po většinu času ve Spartě rozhodně nebyl profesionální. I proto dostal nabídku nové roční smlouvu s možným prodloužením za splnění určitých podmínek, což devětadvacetiletý hráč neakceptoval.

 

Z čistě sportovní stránky individuality jako Kanga českým klubům chybí. Naše liga se vyznačuje bojovností. A právě díky bojovnosti, týmovosti, fyzické připravenosti a skvělé organizaci hry české kluby sbírají v pohárech úspěchy. Na tyto silné stránky by měly sázet dál, ale několikrát se už taky stalo, že za vyřazením našeho klubu z evropských pohárů stála výrazná individualita v týmu soupeře, takzvaný rozdílový hráč. Je škoda, že s kvalitními hráči specifické povahy neumí české kluby pracovat a využít jejich potenciál ku prospěchu týmu. Vždyť slýcháme, že tým se nemůže skládat jenom z hodných kluků, ale prospěšný může být i nějaký ten rebel.

 

Svérázný člověk, kontroverzní osobnost, ale kromě toho taky nadstandardní fotbalista. Přesně takoví vyvolávají emoce, které k fotbalu neodmyslitelně patří. O takových se mluví, píše, lidé na ně chodí, jsou kritizováni i chváleni a lize dodávají na zajímavosti. Jak hře Sparty odchod Kangy prospěje či uškodí je ve hvězdách. S určitostí ale můžeme říct, že z hlediska atraktivity bude osobnost a kvalita tohoto záložníka naší lize chybět.

Související články:

Reklama