Reklama
Loading...
Reklama

Za necelé dva měsíce nám začíná EURO U21 v Maďarsku a Slovinsku. Velká událost, kde se naši reprezentanti můžou předvést a říct si o zajímavá angažmá. Včera se však uskutečnila další důležitá záležitost. Proběhlo totiž losování kvalifikačních skupin na Mistrovství Evropy 2023, které bude hostit Gruzie a Rumunsko.

Tradiční los ve švýcarském Nyonu přiřadil lvíčata do skupiny G, ve které utkají s Anglií, Slovinskem, Albánií, Kosovem a Andorrou. Největší favoritem skupiny je určitě soupeř z britských ostrovů. Toho ale čeští reprezentanti dokázali porazit v utkáních kategorie U20.

„Skupina nevypadá špatně, i když v hlavě teď mám spíš blížící se mistrovství Evropy. Takže úplně neznám sílu týmů, které nás čekají. Ale i z hlediska logistiky je lepší cestovat do těchto států než někam do Kazachstánu nebo Ázerbájdžánu,“ uvedl Ladislav Krejčí.

„Myslím, že určitě bude v silách nového týmu se poměřit s těmito soupeři a poprat se o postupové příčky. Ať už z první příčky nebo druhého místa a případné baráže. Byl bych rád, abychom navázali na minulý tým, který třeba taky v začátku kvalifikace nebyl úplně favorit na postup,“ dodal trenér.

Kvalifikační skupiny se rozjedou na podzim. V nově složeném reprezentačním týmu budou nastupovat hráči narození roku 2000 a mladší. Do týmu mohou nastoupit i Adam Hložek nebo David Zima, kteří už nakoukli do reprezentačního A-týmu. Na závěrečný turnaj postoupí vítězové skupin a nejlepší tým na druhém místě. Ostatních osm celků na druhých místech bude bojovat o závěrečný turnaj v baráži.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama