Reklama
Loading...
Reklama

Vysoký vekový priemer slovenskej reprezentácie, si pýta zmeny a alternatívy na mnoho postov. Jedným z nich je pozícia pravého obrancu. Tam dlhodobo hráva Peter Pekarík, ktorý však už zrejme pred sebou nemá veľa rokov najvyššej úrovni. Nakoľko Martin Koscelník, nemôže byť našim jediným futbalistom na tomto poste, je nutné poobzerať sa po ďalších možnostiach. Jednou z nich by mohol byť pravý obranca Serede, Andrej Kadlec.

Sereď sa po poslednom zápase s Trenčínom vďaka výhre 4:2 posunula do miest, zaručujúce skupinu o postup. V tejto sezóne patria k veľmi príjemným prekvapeniam. Zásluhu na tom má, aj práve Andrej Kadlec, ktorý prišiel naspäť na Slovensko po pôsobení v Poľsku, kde síce začal výborne, no potom ho zabrzdili zranenia.

Hoci miesto na pravej obrane nabáda skôr k obranným činnostiam, v Seredi hráva najlepší strelec práve na tomto poste. O prvenstvo v tímovej tabuľke strelcov sa síce delí s Romanom Hašom, no tej pôsobí v tíme ako hrotový útočník.

Andrej Kadlec pritom v minulosti nepatril medzi obrancov, ktorý by sa často presadzovali v ofenzíve. Pred touto sezónou mal na konte len tri ligové góly. Dva zo Spartaku Trnava, s ktorým v ročníku 2017/2018 získal titul a jeden z Poľska. Teraz sa ale situácia trochu zmenila.

Gradujúca forma v posledných stretnutiach

Za posledných päť zápasov, ktoré futbalista odohral, sa strelecky presadil štyrikrát. Trafil sa v spomínanom dueli s Trenčínom, so Žilinou a proti Pohroniu skóroval dokonca dva razy. Aj preto je teraz na mieste diskutovať o jeho prípadnom povolaní do kádra slovenského tímu.

Andrej Kadlec si za Slovensko zahral ešte v juniorských kategóriách. Počas jeho pôsobenia v Poľsku sa vtedajší tréner Pavel Hapal vyjadril, že pravý obranca by mohol byť jednou z alternatív. Neskôr záujem upadol, najmä vďaka zdravotným problémom samotného futbalistu.

Teraz je však našťastie zdravý. A v 25 rokoch je stále perspektívnym hráčom, ktorý by nemal mať dvere do reprezentácie zatvorené. Uvidíme či bude jeho forma odmenená tým, že ho Štefan Tarkovič povolá. Priestoru na preukázanie svojich schopností, má stále dosť.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama