Reklama
Loading...
Reklama

Kdyby se na konci října nezranil, pravděpodobně by stále vévodil ligové tabulce produktivity. Adam Hložek stihl v šesti zápasech nastřílet čtyři branky a na stejný počet i přihrál. Velký podzim však utnula předzápasová příprava v zápase Evropské ligy proti Lille, když si přivodil únavovou zlomeninu zánártní kůstky. Teď už je však návrat českého megatalentu velmi blízko.

Agentura ISM, která Hložka zastupuje, informovala o tom, že její klient absolvoval v první únorové úterý první venkovní rekondiční trénink. Vše tak naznačuje tomu, že by se osmnáctiletý útočník mohl zapojit k týmu Václava Kotala za tři týdny.

Sparta se tedy bez svého nejcennějšího hráče musí ještě obejít v utkáních proti Olomouci, Karviné a Zlínu. Podle všeho by však 27. 2. mohlo přijít k prvnímu startu Hložka od konce října. Sparta v tento den hostí doma Příbram.

Bez největší zbraně

O tom, že letenským mladý útočník chybí, není třeba spekulovat. Měl obrovský přínos pro útočnou fázi. Byl tím, kdo dával ofenzivním akcím náboj a valná většina jich směřovala právě přes něj.

„Hráč (Hložek) nám straně chybí. To je stejné jako u Štetiny. Chybí nám soubojoví hráči. Obzvlášť za tohoto počasí, které teď je,“ přiznává Kotal.

Samozřejmě nelze čekat, že bude poklad Sparty zářit hned od první minuty na hřišti. Čtyři měsíce bez zápasové praxe udělají své s každým fotbalistou. Důležité je spíše nic neuspěchat. Jakmile se však Hložek dostane do varu, bude bezpochyby velkým přínosem pro letenský tým.

Proto by byla škoda, kdyby se návrat urychlil a Hložek se znovu zranil. V půlce dubna nás totiž čeká derby pražských S a nejspíš každý fanoušek fotbalu chce vidět souboj klenotů české ligy – Abdallaha Simy a Adama Hložka.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama