Reklama
Loading...
Reklama

Tenhle senegalský klučina nedá po zápase v Leicesteru spát žádnému fotbalovému skautovi. Abdallah Sima je zkrátka v kurzu a zájemců o toto horké zboží každým dnem přibývá. Nejnovějšími mají být, podle italského webu Calciomercato, giganti Juventus a PSG.

Se stejnou informací přišly i další zahraniční média jako Tribal Football či španělský portál Todofichajes. Mezi předchozími zájemci mají být i anglické kluby Everton a Arsenal.

Konkrétně Calciomercato píše o tom, že všichni zmínění zájemci se měli na dostupnost “nového Henryho” už v Edenu poptávat. V nedávném rozhovoru v pořadu TIKI-TAKA mluvil šéf Slavie Jaroslav Tvrdík o tom, že už obdrželi letní nabídky s cenami mezi 20 – 25 miliony eur.

Abdallah Sima vs Slovácko
Abdallah Sima ve šlágru kola proti Slovácku / Zdroj: Aleš Krecl/slavia.cz

Aktuální tržní cena senegalského klenotu je podle serveru Transfermarkt 8 milionů eur. Po odvetném zápase Evropské ligy s Leicesterem však anglický deník The Sun psal o tom, že devatenáctiletý talent by se vyplatil i za cenu 50 milionů liber (přibližně 58 milionů eur).

“Samozřejmě těžko předbíhat, ale částka, o které spekuluje Sun, by se odmítala těžko. To je na pět let provozu Slavie, a ještě bychom postavili mládežnickou akademii Abdallaha Simy,“ pousmál se Tvrdík v oblíbeném pořadu O2 TV Sport.

Sima od první minuty v áčku sešívaných nasázel 15 gólů napříč českou a Evropskou ligou. Tuzemský fotbal takového talenta dlouho nepamatuje. 

V létě se o něj strhne na přestupovém trhu rvačka a bude do poslední chvíle zajímavé sledovat, jakou budoucnost si nakonec vybere.

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama