Reklama
Loading...
Reklama

Byl nebyl jeden koronavirus. A bylo nebylo jedno super silné a super bohaté Německo. Tato definice platila samozřejmě i o Bundeslize. Ale stačilo pár týdnů, aby tak bohatý klub jako je RB Lipsko, mající v zádech neskutečně obrovský finanční kolos Red Bull, neměl penízky navíc na koupi Schicka.

Kolem zrádného viru se točí zprávy už několik týdnů. A všichni tuší, že finanční problémy nezasáhnou pouze například gastronomii nebo kulturní sféru. Týkat se budou samozřejmě i sportu. Je vcelku pravděpodobné a hlavně logické, že v rámci podpory by měli peníze putovat spíše do školství a vzdělání, nebo na pomoc nemocnicím, než jako sponzorský dar fotbalovému klubu. Pokud se to bude týkat například nějaké větší korporace, průmyslového giganta, tak je i vcelku jasné, že v rámci zachování si určitého kladného postoje mezi lidmi se bude sponzorství nyní ubírat trošku jiným směrem než dříve. Ale přesto je s podivem, že by tak mocný kolos jako Red Bull, podporující sport jako takový napříč celým světem, neměl jako hlavní sponzor dostatek peněz, které by uvolnil pro svojí stěžejní značku a chloubu, veleúspěšné Lipsko. Pro klub, který se dostal během pouhých několika sezon prakticky až na samý vrchol jedné z nejtěžších a nejprestižnějších fotbalových lig světa.

Otázkou spíš je, zdali to celé vyjádření trenéra Nagelsmanna o tom, že si nyní Lipsko nemůže dovolit přeměnit Schickovo hostování z AS Řím v definitivní koupi českého reprezentanta do svých služeb, není jen další, poněkud riskantní, pokus o snížení Schickovi tržní hodnoty. Protože římský velkoklub sice kupoval Patrika za rekordní sumu ve své přestupové historii, ovšem nyní je ochoten jít na mnohem nižší částku než byla ta původní pořizovací. Spekulovalo se o tom, že AS slevilo z 29 milionů euro o tři níže. A Lipsko prý zase nedá víc jak dvacet. A najednou v RB vyschl tok, a pokud se neprodá dejme tomu Werner, „Schickimu“ nezbude nic jiného, než se po roce sbalit a se sklopenýma ušima se neslavně vrátit do slavného Říma. Tam, kam vlastně vedou všechny cesty. Jen sám Patrik doufal, že ta jeho už znova ne. Jeho devět branek v osmnácti zápasech za německý klub mu dávalo velkou šanci, aby tomu tak nebylo. Ale uvidíme, vždyť i AS potřebuje peníze. A mít dvacet milionů euro je furt lepší, než nemít dvacet milionů euro.

Reklama