Reklama
Loading...
Reklama

Tento rok francúzskeho majstra nespoznáme. Francúzska vláda rozhodla o tom, že minimálne do augusta sa v krajine futbalové ligy nezačnú. Do Ligy majstrov pôjdu PSG s Marseille a Rennes pôjde do predkola. Európsku ligu si v nasledujúcej sezóne zahrá Lille a Reims, šiesty Nice pôjde do predkola Európskej ligy. Zostupovať sa nebude a všetky tímy si aj budúcu sezónu zahrajú najvyššiu súťaž. 

Jedna z top 5 elitných líg na svete tak napodobní holandskú Eredivisie či belgickú Jupiler League, kde sa ale majstrom stal Club Brugge. Identický scenár platí aj pre Ligue 2.

V Nemecku chcú tímy čo najskôr dohrať sezónu, ktorá by sa však odohrala bez divákov. Návrat Bundesligy by sa mohol konať už deviateho mája, no nič nie je ešte oficiálne schválené. Jedno z riešení je celoplošné testovanie hráčov. Ak však bude niekoho test pozitívny, súťaž sa neobnoví.

V talianskej Serie A by chceli pokračovať už v máji, avšak až sedem klubov  s obnovením súťaže nesúhlasí. Medzi tieto kluby patria Cagliari, Brescia, FC Turín, Udinese, Sampdoria Janov, FC Janov a SPAL Ferrara.

V anglickej Premier League pozastavili súťaž 13.marca a obnovenie ligy zvažujú 8.júna. Liverpool delia od zisku trofeje len dve víťazstvá. Podľa posledného návrhu by sa malo odohrať zvyšných 92 duelov na vybraných štadiónoch bez divákov a s maximálnym počtom 400 osôb na zápase. Nasledujúcu sezónu by chceli začať 22. augusta.

Vedenie španielskej La Ligy potvrdilo, že tímy začnu trénovať individuálne od 2. mája. Konkrétny dátum, v ktorý by súťaž mohla pokračovať zatiaľ neupresnili. Ligu však chcú dohrať a kluby ktoré by s tým nesúhlasili, budú nútene kontumáciam zápasov či odpočtu bodov.

Reklama