Reklama
Loading...
Reklama
Peter Olayinka
Zdroj: slavia.cz

Jak to tak bývá, každé přestupové období přináší velkou porci různých spekulací. V tom zimním, na transfery chudším okně, častokrát dojde na první kontakty mezi hráči a kluby ale k přesunům přijde z různých důvodů až v letní pauze.

Přinášíme vám přehled největších českých přestupů, o kterých se v zimním okně mluvilo, nakonec k nim nedošlo ale v létě mají reálnou šanci na uskutečnění.

Patrizio Stronati
Patrizio Stronati je klíčovým hráčem Baníku / Zdroj: fcb.cz

Patrizio Stronati

Baník Ostrava, střední obránce

Pokud byste si chtěli vsadit na hráče, který z české ligy v létě určitě zmizí, doporučíme Stronatiho. Stoperu Baníku Ostrava je s odchodem do zahraničí spojován již dlouho a tento leden k němu měl opravdu blízko.

Nejprve se mluvilo o polském Lechu Poznan, realitou se však skoro stal maďarský Puskás Akadémia. Stronati se netají zaječími úmysly a o přestup do týmu, kde hraje Jakub Plšek či Alexandru Baluta, měl eminentní zájem. Přesun mu však rozmluvil ostravský kouč Luboš Kozel.

„Se Ziem jsme o tom mluvili. Každý hráč se chce dostat do zahraničí a něco si vydělat. Jemu ty peníze neutečou. Je mu 26 let a já myslím, že v tomhle věku by hráč měl mít ještě i nějakou sportovní motivaci. A já nevím o tom, že by někdo, kdo odešel do Maďarska, se pak dostal ještě někam dál,“ uvedl po přípravném utkání s Prostějovem.

Ostravský stoper podle něj vzal situaci sportovně a naštvaný není. Vedení však už bezpochyby musí přemýšlet o jeho náhradě.

“Ziovi přeju, aby nám i sobě ještě pomohl, a v létě aby se dostal třeba ještě do lepší soutěže,” potvrdil Kozel letní odchod svého svěřence.

Maksym Talovierov
Talovierův první gól za České Budějovice / Zdroj: dynamocb.cz

Maksym Talovierov

České Budějovice, střední obránce

O tomhle hráči se v českém prostředí mluví stále častěji. Dvacetiletý stoper svými výkony v Českých Budějovicích budí neustálou pozornost.

Jméno ukrajinského fotbalisty se podle zákulisních informací vehementně probíralo v Edenu, když se zranil David Hovorka. Jak už víme, tak nakonec ve Slavii šáhli po miláčkovi fanoušků Simonem Delim.

Talovierov ovšem v jarní části sezóny může přesvědčit k akci svého bývalého zaměstnavatele. Nadějný obránce totiž strávil v ročníku 2019/2020 půlrok v rezervním týmu Sparty, odkud se však vrátil zpátky do Budějovic, kde se ho poté ujal zkušený Tomáš Sivok.

Tak či tak, o talentovaného Ukrajince se pravděpodobně v létě strhne na přestupovém trhu mela.

Peter Olayinka
Olayinka se trefil i v mrazivé Příbrami / Zdroj: slavia.cz

Peter Olayinka

Slavia Praha, levé křídlo

Nigerijský křídelník budí zahraniční pozornost již delší dobu. Dříve se mluvilo hlavně o italských titánech jako AC Milán či AS Řím. V zimě však přišel eminentní zájem od našeho západního souseda.

Olayinka totiž zaujal německý Leverkusen. Soupeř Slavie ze základní skupiny Evropské ligy si šikovného fotbalistu mohl prohlédnout zblízka ve vzájemných duelech. V tom prvním to navíc byl právě Olayinka, kdo rozhodl o domácím vítězství sešívaných 1:0.

Bývalý hráč Dukly Praha či belgického Waregemu patří mezi pilíře pražského celku a je jisté, že v létě o něj bude zájem. Nebylo by divu, kdyby po něm šáhl právě klub, ve kterém nastupuje český reprezentant Patrik Schick.

Mohamed Doumbia
Doumbi by si lepší angažmá jistě zasloužil / Zdroj: fkdukla.cz

Mohamed Doumbia

Dukla Praha, záložník

Záložník Dukly pocházející z Pobřeží slonoviny na sebe upozornil v říjnu, kdy dostal pozvánku do reprezentace, ve které se potkal s hvězdami jako Wilfried Zaha či Nicolas Pepé.

Doumbia je dvaadvacetiletý šikula, který vyniká svým pohybem na hřišti, pracovitostí a skvělou přihrávkou. Patří bezpochyby mezi nejlepší hráče druhé ligy.

Podle zákulisních informací o něj velmi stály České Budějovice, které zahájily s týmem z Julisky jednání. Ty však z blíže nespecifikovaného důvodu ztroskotaly a Doumbia zůstal v pražském klubu.

Zájemce o služby talentovaného hráče Dukly se v létě určitě najde. Jestli to budou znovu Budějovice, je otázkou. Určitě ale není nemyslitelné, aby se přihlásil i jeden z celků z nejvyšších pater FORTUNA: LIGY.

Oscar Dorley
Dorley mnohým fanouškům připomíná hráče Bayernu Mnichov, Alphonse Daviese / Zdroj: slavia.cz

Oscar Dorley

Slavia Praha, střední záložník/levý obránce

Dvaadvacetiletý univerzál z Libérie byl velkým tématem posledních dní zimního transferového období. Oscar padl do oka aktuálně 10. týmu anglické Premier League, Leeds. 

Podle twitterového účtu Leeds Disclosed mezi kluby probíhaly vyjednávání do posledních hodin přestupového okna a i samotný hráč měl o přesun na ostrovy zájem.

Oscar byl již při působení v Liberci v hledáčku Manchesteru City. Vyniká svou pracovitostí a extrémní rychlostí. Navíc dokáže nastupovat jak na pozici středního záložníka, tak na levém kraji obrany. 

Slávistický klenot bude bezpochyby předmětem zájmu i v létě a přestupová částka by se, podle zmiňovaného účtu na Twitteru, mohla pohybovat kolem závratných 200 milionů korun.

Související články:

Reklama