Reklama
Loading...
Reklama
Jan Kuchta
Jan Kuchta se skvěle uvedl v zápase v Leicesteru, i přes to že nevstřelil gól / Zdroj: slavia.cz

Tenhle fotbalista nepřestává udivovat. Jan Kuchta přišel do Slavie teprve v minulém létě. Na začátku ani moc nehrál a mluvilo se o něm jako o promarněné investici. To se však rázem otočilo. V novém kalendářním roce nasázel 9 ligových gólů, čímž se vyhoupnul na sdílený trůn nejlepších střelců. Forma slávistického útočníka zaujala i v zahraničí – nejvíce v Anglii. Z Ostrovů se tak, hlavně po dvojzápase s Leicesterem, začínají řadit jednotliví zájemci.

Anglická média média přišla hned se čtyřmi celky, které bedlivě sledují, jak se Kuchtovi daří a analyzují jeho potenciální přínos pro své týmy.

Forvard sešívaných dokáže být platný i v zápasech, kde nepřispěje gólem. Obrovskou práci totiž odvede v soubojích, vyvíjení tlaku na obránce a ofenzivní kombinaci. To ostatně nejlépe předvedl v duelu Evropské ligy proti Leicesteru.

V tom dokázal, že se s defenzivními hráči Premier League umí porvat, čehož si všimly i další anglické kluby. Ve kterém z nich by to však samotnému Kuchtovi mohlo sedět nejvíc?

Southampton
Útočná dvojka Southamptonu – Danny Ings a Che Adams / Zdroj: Southampton FC

Southampton

Klub ze samého jihu Anglie byl na začátku letošního ročníku Premier League obrovským překvapením. Po 13 zápasech se nacházel na šokujícím třetím místě. Pak ovšem přišel sešup, ztráta za ztrátou a Southampton je zpátky v horší polovině tabulky.

Svěřenci Ralpha Hasenhuttla se snaží hrát útočný fotbal. V jeho podání však na spoustu vstřelených branek připadá ještě více obdržených. “Saints” nastupují ve formaci se dvěma forvardy.

Útočníkem č. 1 je 28letý mazák Danny Ings a má v týmu neochvějnou pozici (8 gólů, 3 asistence). Parťáka ve střelbě mu dělá o čtyři roky mladší Che Adams (7 gólů, 4 asistence).

Kuchta by si zde musel zvykat na herní styl se dvěma útočníky a jeho přímá konkurence v základní sestavě je silná. Na druhou stranu se Southampton prezentuje okamžitým napadáním po ztrátě míče a útočníci vyvíjí obrovský tlak na zadní řady soupeře. Což je něco, co Kuchta dobře zná ze Slavie.

Callum Wilson
Callum Wilson je aktuálně nenahraditelným prvkem ofenzivy Newcastlu / Zdroj: Newcastle FC

Newcastle

Jeden z nejtradičnějších celků Anglie se v této sezóně trápí. Klub, ve kterém působí ex-sparťanský brankář Martin Dúbravka, se potácí těsně nad sestupovými příčkami.

Hlavním konkurentem pro slávistického forvarda by zde byl Callum Wilson. Devětadvacetiletý Angličan přestoupil do Newcastlu v létě po dlouhém angažmá v Bournemouth. V 21 zápasech dal 10 gólů a na dalších pět přihrál. Aktuálně nehraje kvůli zranění.

Trenér Steve Bruce střídá rozestavení s jedním či dvěma útočníky. Za zraněného Wilsona se v týmu zatím nenašla pořádná náhrada. Další typický hroťák by tak byl v Newcastlu potřeba.

Neal Maupay
Takto slavil Neal Maupay gól do sítě Manchesteru United / Zdroj: Brighton FC

Brighton

Stejně tak jako Newcastle, i další zájemce bojuje o udržení v nejlepší lize světa. Brighton má na svého severoanglického konkurenta pouze jednobodový náskok.

Tyto dva kluby mají společné i to, že střídají formace s jedním nebo dvěma útočníky. Těmi jsou nejčastěji francouzský fotbalista Neal Maupay a bývalý hráč Manchesteru United a Arsenalu Danny Welbeck.

Francouz má ve svých 24 letech ještě vše před sebou a jeho gólové statistiky rozhodně nejsou špatné (7 gólů, 2 asistence). Zato třicetiletý Welbeck již není pro budoucnost Brightonu perspektivní. Dvě branky a jedna přihrávka navíc nejsou čísla, která by měla přesvědčit vedení o prodloužení spolupráce.

Brighton je klub, který mít útočníka-zabijáka, pohybuje se pravděpodobně těsně pod pohárovými příčkami. Mluví za to statistika xG (počet očekávaných gólů), ve které je suverénně nejhorším týmem Premier League. Celek z přístavního města měl podle ní dát o 13 branek více, než ve skutečnosti vstřelil.

Pro Kuchtu tak slibná příležitost.

Michail Antonio
Antonio je typický buldog-útočník. Pro ofenzivu West Hamu klíčový. / Zdroj: West Ham FC

West Ham

Zatím posledním klubem, který se podle anglických médií zajímá o Kuchtu, je zaměstnavatel dvou ex-slávistů Tomáše Součka a Vladimíra Coufala, West Ham.

Kladiváři se pod Davidem Moyesem a s přispěním českých hráčů vyprofilovali v jeden z nejlepších týmů Premier League. V minulé sezóně přitom sváděli boje o záchranu.

Londýnský klub hraje nejčastěji v rozestavení 4-2-3-1, ve kterém je útočnou jedničkou Michail Antonio. Tento hroťák s jamajskými kořeny vstřelil v letošním ročníku sedm branek a na tři přihrál. Lepším střelcem v týmu je jen Souček s osmi góly.

Moyes na Antonia hodně spoléhá a oba vyvrátily nedávné spekulace o jeho možném letním přestupu. Kuchta by tak zde měl velmi těžkou situaci. Na druhou stranu, útočník West Hamu aktuálně v týmu nemá přímého konkurenta, který by mohl jeho pozici ohrozit.

Motivovaný český talent, který by se díky dvěma ex-slávistům (či jednomu – v případě Součkova letního odchodu) v kabině dokázal rychle aklimatizovat, by tak mohl Antonia minimálně přimět k ostražitosti.

Související články:

Reklama