Reklama
Loading...
Reklama

Už příští čtvrtek čeká Viktorii Plzeň nepříjemná povinnost. Bude muset dohnat manko dvou gólů z prvního zápasu s TNS, který prohrála 2:4. Tým z Walesu je velice houževnatý, ale i přesto bude favoritem znovu Viktoria. Zde jsou 3 fakta, proč by měla Plzeň postoupit do dalšího kola Evropské konferenční ligy.

První zápas mezi Viktorií Plzeň a TNS se odehrál v Cardiffu a pro český celek nedopadl vůbec dobře. Bezzubá Viktorka si se svým soupeřem nevěděla rady a v 76. minutě to bylo už 4:0. Zavánělo to nechvalně známým „bůrem“. V posledních pěti minutách vstala Viktoria z mrtvých, když Ba Loua a Beauguel snížili. V druhém zápase to však nebude nic jednoduchého a jejich vypadnutí bude viset na vlásku.

1. Zkušenosti 

O zkušenostech týmu, jakým Plzeň je nemusíme ani diskutovat. Jen namátkou pohárové zápasy s Barcelonou, Realem Madrid nebo Bayernem Mnichov. Zkušeností má tým na rozdávání, hráči jako Brabec, Řezník nebo Kayamba jsou reprezentanty svých zemí a s velkými zápasy mají nespočet zkušeností. Pokud se nebude opakovat situace z prvního zápasu a soupeře znovu nepodcení, měla by to být jasná záležitost.

2. Síla týmu oproti soupeři

Mluvili jsme o reprezentantech, ale 90 % týmu v životě reprezentovalo svou zemi a v naší lize patří k tomu nejlepšímu. Ať už jde o mládežnické reprezentanty jako Šulc, Hybš, Bucha, Káčer nebo o dospělé jako např. Kayambu, Hejdu, Brabce či Řezníka, tým je kvalitativně někde úplně jinde a první zápas byl tudíž zcela nezvládnutý z jejich pohledu. Pokud ve čtvrtek bude hrát Viktoria jako tým a nebudou působit neohrabaně, neměli by mít problém.

3. Divácká kulisa

Tento faktor je jedním z nejdůležitějších vůbec. Před prázdným stadionem nebo před 10ti tisíci fanoušky se hraje úplně jinak. Jak je dobře známé, plzeňští fanoušci jsou jedni z nejlepších v lize a právě jejich hnací motor by mohl Viktorii TNS zničit. Pokud se všechny tyto faktory setkají a Viktorka využije domácího prostředí, je zde jasný předpoklad výhry. Nenechme se však zmást, TNS nepustí své šance lacino, bude to boj do poslední minuty.

 

ČÍST VÍCE

Související články:

Reklama